play
luisterlive
 

BNR Leiderschap
20:00 - 21:00

  • Goed leiderschap is onontbeerlijk. Wat is het geheim? BNR nodigt schrijvers en experts uit zich te buigen over een actuele en herkenbare casus waarin leiderschap belangrijk is.
frequenties
 
Datum:
Tijd:
Lengte:
Afspelen:
Downloaden:
Nu op BNR NIEUWSRADIO
programmering 
vrijdagzaterdagzondagmaandagdinsdagwoensdagdonderdag
00:00 - 06:00
06:00On the MoveOn the Move
09:30Aan de SlagAan de Slag
12:30PepTalkPepTalk
14:30BNR Leiderschap! Vadertje staat of pater familias?BNR Leiderschap! Vadertje staat of pater familias?
15:30On the Move NieuwsOn the Move Nieuws
16:00The FridaymoveThe Fridaymove
18:30On the Move NieuwsOn the Move Nieuws
19:00 - 00:00
00:00 - 06:00
06:30Wereld volgens Hammelburg 
07:00De Nationale Autoshow 
08:00BNR Duurzaam 
08:30BNR in Business! 
09:30Aan de Slag 
12:00Mediazaken 
12:30BNR Juridische zaken 
13:00BNR Carrière 
14:00Voorkennis 
14:30BNR Denktank 
15:30Aan de Slag 
16:30Wereld volgens Hammelburg 
17:00BNR Leiderschap! Vadertje staat of pater familias? 
17:30BNR Leiderschap! Vadertje staat of pater familias? 
18:30BNR Gezond 
19:00 - 00:00
00:00 - 06:00
06:00BNR Carrière 
07:00BNR Leiderschap! Vadertje staat of pater familias? 
08:00BNR Denktank 
09:00BNR Gezond 
09:30Best of: Aan de Slag 
12:00BNR Duurzaam 
12:30De Nationale Autoshow 
13:30Mediazaken 
14:00Het beste van Aan de Slag 
15:00Wereld volgens Hammelburg 
15:30BNR Klantenshow 
16:00BNR in Business! 
17:00Voorkennis 
17:30BNR Juridische zaken 
18:00BNR Carrière 
19:00 - 00:00
00:00 - 06:00
06:00On the Move 
09:30Aan de Slag 
12:30PepTalk 
14:30BNR in Business! Fraude door personeel 
15:30On the Move 
19:00 - 00:00
00:00 - 06:00
06:00On the Move 
09:30Aan de Slag 
12:30PepTalk 
14:30BNR Denktank 
15:30On the Move 
19:00 - 00:00
00:00 - 06:00
06:00On the Move 
09:30Aan de Slag 
12:30PepTalk 
14:30BNR Carriere 
15:30On the Move 
19:00 - 00:00
00:00 - 06:00
06:00On the Move 
09:30Aan de Slag 
12:30PepTalk 
14:30De Nationale Autoshow 
15:30On the move 
19:00 - 00:00
meer programmeringalle programma'salle columns en rubrieken
onze mensen 
frequenties 

Artikel

Beste cds van 2008

23 december 2008, 15:30 | BNR.nl

Met nog maar een paar dagen te gaan in 2008 durft BNR muziekrecensent Jigal Krant het aan om de beste cds op een rijtje te zetten. En hoewel 2008 niet de boeken in zal gaan als een geweldig muziekjaar, misstaat geen van deze albums onder de kerstboom.


CATEGORIE: POP

Last Shadow Puppets – Age of the Understatement


Dit jaar geen album van de Arctic Monkeys, maar zanger Alex Turner laat met zijn tweede band The Last Shadow Puppets zien, dat hij het grootste muzikale talent van dit moment is. Met zijn maatje Miles Kane, zanger van het onbeduidende The Rascals, maakte hij een album dat nu al een instant klassieker genoemd mag worden. De melodieën zijn beter dan op de tweede Arctic Monkeys plaat en de arrangementen zijn fenomenaal. Geen rechttoe rechtaan rock, maar rijk georkestreerde muziek, die doet denken aan James Bond en Ennio Morricone.

Toptracks: The Age of the Understatement, Standing Next to Me, My Mistakes Were Made for You, Black Pant

Runners Up:
Keane – Perfect Symmetry
Snow Patrol – A Hundred Million Suns
Killers – Day & Age
The Kooks – Always Where I Need to Be
Coldplay - Viva La Vida Or Death and All His Friends

 

CATEGORIE: SOUL

Stephanie McKay – Tell It Like It Is



Als twee honden vechten om een been, gaat de derde ermee heen. En dus roep ik niet de Britse Duffy of Adele uit tot winnaar in deze categorie, maar de New Yorkse Stephanie McKay. Adele en Duffy kwamen tegelijkertijd met cd's die de leemte die de gevallen Amy Winehouse achterliet, moesten opvullen. Adele net wat muzikaler, meisjesachtiger en poppier, Duffy wat charismatischer, sensueler en soulfuller. Uw muziekrecensent kon niet kiezen en dus riep hij Tell It Like It Is van Stephanie McKay uit tot beste soulalbum van het jaar. McKay combineert oude r&b en soul met hedendaagse dance en hip-hop-invloeden en dat zorgt voor een super catchy en funky soul-cd.

Toptracks: Tell It Like It Is, Jackson Avenue

Runners Up:
Duffy – Rockferry
Adele – 19
Erykah Baduh - New Amerykah part one (4th World war)
Sharleen Spiteri – Melody
Al Green – Lay It Down
Giovanca - Subway Silence



CATEGORIE: ROCK

Futureheads – This Is Not The World


Met één instant klassieker (Decent Days And Night), één acceptabele (Kate Bush-) cover en vijfentwintig zwakke songs op hun conto, waren mijn verwachtingen voor het derde album van de Futureheads niet al te hoog gespannen. De arty-farty Noord-Engelsen konden altijd al bogen op een levendige, energieke sound en theoretisch konden hun ongewone ritmes en onverwachte wendingen van elke aardige compositie een geweldige song maken. Maar er waren twee problemen. Ten eerste kon of wilde de band geen goede liedjes schrijven. Ten tweede hadden ze altijd al een voorliefde voor doo-wop-achtige koortjes. Dat verhoudt zich tot rock, als de slappe lach tot sex. Dus toen the Futureheads ook nog eens zonder platenmaatschappij kwamen te zitten, stond ik al klaar om de band naar hun graf te dragen en ze te herinneren als een one hit wonder. Maar wat schetst mijn verbazing: de Futureheads zijn herrezen en maakten het beste rockalbum van 2008. Niet alleen klinkt This Is Not The World geweldig, de liedjes zijn super en de stompzinnige koortjes zijn verdwenen. The Futerheads klinken toegankelijker dan ooit en dat is wat mij betreft goed nieuws. Daar zullen Rietveld Academie-studenten het misschien niet mee eens zijn, maar hé, zij hebben CocoRosie nog…

Toptracks: The Beginning of the Twist, Walking Backwards, Think Tonight

Runners Up:
R.E.M. – Accelerate
The Gaslight Anthem - The '59 Sound
Hold Steady – Stay Positive
Metallica – Death Magnetic
AC/DC – Black Ice
Voicst – A Tale Of Two Devils

 

CATEGORIE: NEDERLANDS

Voicst – A Tale of Two Devils

 
Vorig jaar was het Moke, dit jaar is het Voicst. Drie Amsterdammers die powerpop maken van internationale allure. A Tale Of Two Devils is rijker georkestreerd dan de voorganger 11-11, maar staat het sterke eigen geluid van Voicst niet in de weg. Klasseplaat.

 

Toptracks: Feel Like A Rocket, Aha Erlebnis, Everyday I Work On The Road

Runners Up:
Zuco 103. – After the Carnaval
Racoon – Before You Leave
Room Eleven – Mmm... Gumbo?
Roosbeef – Ze Willen Wel Je Hond Aaien Maar Niet Met Je Praten
Giovanca - Subway Silence

 

CATEGORIE: WERELDMUZIEK

Amadou & Mariam – Welcome to Mali

 
Een onzin-categorie natuurlijk, want alle niet-westerse muziek onder één noemer plaatsen, is net zo kortzichtig als het winnende duo. Het blinde echtpaar Amadou & Mariam bewijst weer eens dat de beste (West-)Afrikaanse muziek uit Mali komt. Zoals de titel al doet vermoeden, is Welcome To Mali erg toegankelijk. De Britse muzikant Damon Albarn (Blur, Gorillaz, The Good, The Bad & The Queen) hielp een handje en dat is te horen. Zet Welcome To Mali op tijdens een feestje en iedereen gaat gegarandeerd dansen!

Toptracks: Sabali, Batoma


CATEGORIE: EASY LISTENING

Carla Bruni – Comme si de rien n'était


Ze is zo langzamerhand bekender als Carla Sarkozy, de première dame, dan als Carla Bruni, de zangeres. En dat is jammer, want de chansons op Comme si de rien n'était bewijzen dat Carla Bruni hét Franse zuchtmeisje van de 21e eeuw is. En zoals de Franse grondwet voorschrijft: Franse zuchtmeisje zijn ook nog eens oogverblindend knap (bewijs: Françoise Hardy, Jane Burkin, Vanessa Paradis). Die Sarkozi is maar een bofkont!

Toptracks: Ma Jeunesse, Tu Es Ma Came, Salut Marin, Je Suis Une Enfant

Runners Up:
Neil Diamond – Home Before Dark
Martha Wainwright – I Know You're Married But I've Got Feelings Too
Laura Marling – Alas I Cannot Swim

 

Reacties? Mail muziek@bnr.nl

 

ander nieuws

 

Om reacties te kunnen plaatsen moet je ingelogd zijn. Ga naar 'Mijn BNR' om in te loggen.

reacties 0 van 0

 
 

Stuur uw nieuws of aanvulling (commentaar, foto, video) naar de BNR Nieuwsradio redactie

Geef het door
Bel 020-5158515 om een flitser aan of af te melden.
Stuur het ons
Stuur een foto en / of bericht in. Bekijk hier de recente foto's en berichten.
* verplichte velden
 
 
 

Hier kunt u inloggen op 'Mijn BNR'. Indien u nog niet geregistreerd bent, kunt u zich hier registreren. Hulp bij inloggen.

Wachtwoord vergeten
RSS Feedopen
RSS feeds kunnen in een aparte RSS reader worden geladen. Zo bent u altijd up-to-date!
Podcastopen
Abonneer u op uw favoriete column of stel zelf een programma samen.
Audioopen
Een snelle manier om recente audiofiles te beluisteren of te zoeken.
Nieuwsbrief
Ontvang de nieuwsbrief van BNR of pas uw instellingen aan. Inloggen vereist.