Moody's: lagere waardering 6 eurolanden
14 February 2012 00:42 | bnr.nl
NEW YORK (AFN) - Moody's, een van 's werelds invloedrijkste kredietbeoordelaars, heeft maandagavond zes eurolanden een lagere waardering gegeven, waaronder Italië, Portugal en Spanje. Het bureau wijst op de gevoeligheid van deze landen voor de ,,groeiende financiële en macro-economische risico's die voortvloeien uit de eurocrisis''. De onzekerheid over de eurohervorming wordt eveneens genoemd.
Italië zakt van A2 naar A3, Spanje van A1 naar A3 en Portugal daalt van Ba2 naar Ba3.
Ook de kleinere landen Slowakije, Slovenië en Malta zijn volgens Moody's minder kredietwaardig geworden. Slowakije en Slovenië komen uit op A2, Malta op A3.
Het bureau bestempelt bovendien de vooruitzichten voor Frankrijk, Groot-Brittannië en Oostenrijk voortaan als negatief. Deze landen dreigen daardoor de AAA-rating te verliezen, de hoogste waardering voor kredietwaardigheid. Een maand geleden had kredietbeoordelaar Standard & Poor's (S&P) Frankrijk al deze status ontnomen.
Meer
- Reesink verkoopt Stalutech Benelux
- OM maakt strafeisen liquidatieproces bekend
- Verdachte in beroemde verdwijningszaak bekent
- Examen aardrijkskunde over na blunder school
- Zalm ziet niets in bankenbelasting
- 'Helft ziekenhuizen plaatst slechte heup'
- Thom Hoffman in nieuwe dramaserie van SBS6
- Joan Franka uitgeschakeld op songfestival
- Topman bank Vaticaan op straat gezet
- Wall Street sluit verdeeld
- Handelshuis eist miljoenen van Nasdaq
- Man wil drenkeling redden en verdrinkt zelf
- Wall Street sluit verdeeld
- Dexia is dichtbij verkoop Denizbank
- Valencia haalt Joao Pereira als back
- Alleen Van Gelder mag terugkomen bij EK
- Bommelder opgepakt op vliegveld Rotterdam
- Geen doden of zieken door ramp Fukushima
- Rutte: juiste aanpak stijgende werkloosheid