Auto wordt minder vaak gebruikt
08 september 2012 02:15 PM
We laten steeds vaker de auto staan. Dat is de conclusie van een onderzoek van de ANWB. Door de hoge benzineprijs rijdt een kwart van de automobilisten minder kilometers.
Hoewel er al jaren gezegd wordt dat de stijgende brandstofprijzen invloed hebben op het autogebruik, was daar nooit iets van te merken. De gemiddelde jaarkilometrage van een personenauto bleef stabiel rond de 13.000 kilometer.
Uit een enquête van de ANWB over de auto en het autogebruik blijkt nu voor het eerst dat mensen de auto vaker laten staan. “Als we het percentage mensen die de auto minder gebruiken doortrekken dan zou het gaan om zeker twee miljoen automobilisten”, aldus Henk Zwijnenburg, woordvoerder van de ANWB, tegen BNR.
Familie en recreatie
Volgens Zwijnenburg hebben vooral recreatieve uitstapjes en
familiebezoek te lijden onder de hoge brandstofprijzen. 27 procent van de
respondenten zegt daarop te bezuinigen. Voor woon-werkverkeer en ritjes naar
school pakt 23 procent van de ondervraagden minder snel de auto.
Maar in tegenstelling tot het bezoek aan de familie, wat overgeslagen wordt, kiezen de ondervraagden voor woon-, werk- en schoolverkeer voor alternatieven. Of er meer gebruik wordt gemaakt van de fiets of het OV kan Zwijnenberg niet zeggen, omdat dit niet gevraagd is.
variëren met de
accijns
Bovag-directeur Koos Burgman
stelde eind augustus tegen BNR dat er moet paal en perk moet worden gesteld aan
de uit de hand gelopen brandstofaccijnzen. Volgens Burgman moet ingrijpen in de
brandstofprijs daarom bespreekbaar zijn, bijvoorbeeld door te variëren met de
accijns. Zwijnenburg ziet wel iets in het plan van Burgman. “Ik vind het een
interessant idee. Maar we zitten in een tijd dat je niet te veel mag verwachten
van de politiek als het gaat om accijnzen.”
Onderwerp van gesprek
Ook
Zwijnenburg vindt dat de brandstofprijzen onderwerp van gesprek moeten zijn in
de politiek. “Het zou mooi zijn als de invloed van dit onderzoek is dat de
overheid merkt dat de stijgende brandstofprijzen wel effect gaan hebben.
Niemand is erbij gebaat dat de Nederlander voortdurend thuis gaat zitten, er
moet wel bewogen worden.”
BNR Nieuwsupdate
Steeds meer ouderen grijpen naar een tablet

Advertentie 'wegenbelastingvrij' misleidend

Advertenties
Redactionele focus: nieuws en economie
Vaste thema’s: opinie, beurs, politiek, internationaal, traffic, auto, tech, duurzaam, wetenschap, gezondheid,ondernemen, media, marketing, juridisch, personal finance, arbeidsmarkt en lifestyle.



