"De visser heeft ze bewaard zodat we er onderzoek naar kunnen doen”, vertelt Astrid Kromhout van Naturalis. “Het zijn zes ruwe haaien en één gladde haai. De grootste haai is 1,70 meter lang. En vandaag gaan we zes haaien ontleden."

Eetgedrag
De haaien zijn waarschijnlijk dood gegaan door verstrikt te raken in het net van de visser. “We doen ook geen onderzoek naar de doodsoorzaak, maar we gaan kijken naar het eetgedrag", legt Kromhout uit.

"We zijn er erg benieuwd naar, omdat de laatste gegevens dateren van voor de oorlog. Haaien waren toen bij ons wat talrijker en sindsdien is het wat minder geworden.”

Oosterschelde
Kromhout vertelt dat er haaien voorkomen in de Oosterschelde. “Laatste jaren zien onderzoekers de haaien steeds vaker; veel meer dan de afgelopen jaren.”