Volgens getuigen gaat het om een zelfmoordaanslag. Zij lieten tegenover de Israëlische televisie weten dat iemand de bus binnen stapte en kort daarna een explosie volgde. Op de site van de Israëlische zender Nana10 zijn beelden van de ravage te zien. Twee andere bussen stonden door de explosie ook in vuur en vlam. Op de site van de BBC spreken ooggetuigen van een een grote chaos en veel paniek.

"Aan het eind van de middag landde een vlucht in Boergas. De passagiers stapten in een bus en toen was er een explosie'', zei een woordvoerster van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken.

De bus was gevuld met tieners die onderweg waren naar het vakantieoord Sunny Beach bij de Zwarte Zee.

Reactie Israël
De politie onderzoekt momenteel wie of wat de explosie heeft veroorzaakt, meldt persbureau Reuters. Het vliegveld is gesloten en vluchten worden omgeleid via het naburige vliegveld in Varna.

In Israël is geschokt gereageerd op de aanslag op hun jonge landgenoten. Er wordt druk gespeculeerd over wie er achter de terreurdaad schuilt. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dat "alle signalen wijzen naar Iran'' en "Israël hard zal terugslaan na Iraanse terreur.'' De aanslag is echter nog niet opgeëist.

Reactie Bulgarije
De Bulgaarse minister van Buitenlandse Zaken Nikolai Mladenov zegt dat de explosie is veroorzaakt door een in de bus geplaatste bom. Vijf slachtoffers kwamen ter plaatse om het leven, een zesde overleed later in een ziekenhuis.

Bulgarije is een populaire vakantiebestemming voor Israeliërs. Eerder waarschuwde Israëlische officials al dat het hierdoor een kwetsbaar doelwit is voor aanslagen van Islamitische militanten, die gemakkelijk via Turkije kunnen binnenkomen.