Drie doden gevonden bij lestoestel
16 September 2012 10:31 AM
Naast de brokstukken van een verongelukt vliegtuig in de buurt van Phoenix in de Verenigde Staten, dat zaterdag is gevonden, zijn drie levenloze lichamen gevonden.
Of het de Nederlandse student, een Nederlandse examinator en een Amerikaanse instructeur zijn die in het sinds donderdag vermiste toestel zaten, is nog niet bevestigd. Maar Gerrit Assink van de KLM Flight Academy zegt daar wel van uit te gaan.
Indentificatie
Volgens Assink, directeur van de school, moeten de lichamen nog formeel geïdentificeerd worden, maar het is "plausibel" dat het de twee Nederlanders en de Amerikaan zijn.
Oorzaak
De oorzaak van de crash is nog onduidelijk, daar naar zal door de Amerikaanse autoriteiten een onderzoek worden ingesteld. Volgens Assink was het weer bij opstijgen goed. De uitkomst van het onderzoek zal enige tijd op zich laten wachten, zei Assink. Amerikaanse media melden dat het toestel door reddingswerkers in een helikopter is aangetroffen in een ravijn ten noordwesten van het plaatsje Payson. Het zou tegen de rotsen zijn gevolgen.
Spoorloos
Het toestel was donderdag opgestegen vanaf Mesa Falcon Field, vlakbij Phoenix in de staat Arizona. Sindsdien was het spoorloos. Het gaat om een Piper Archer van CAE Oxford Aviation Academy. De vlucht betrof een examen ter afronding van de VFR-fase.
Opleiding
Studenten van KLM Flight Academy leggen een deel van hun opleiding af in Arizona. Daarbij wordt gebruikgemaakt van lesvliegtuigen van CAE Oxford Aviation Academy.
BNR Nieuwsupdate
Britse jagers escorteren Pakistaans vliegtuig
Equens ziet voorlopig af van doorverkopen transactiegegevens

Advertenties
Redactionele focus: nieuws en economie
Vaste thema’s: opinie, beurs, politiek, internationaal, traffic, auto, tech, duurzaam, wetenschap, gezondheid,ondernemen, media, marketing, juridisch, personal finance, arbeidsmarkt en lifestyle.



