Overlast door sneeuw
03 February 2012 12:23 | bnr.nl
Het winterweer zorgt nu echt voor overlast in het verkeer. Op de weg en het spoor hebben mensen er last van.
Op verscheidene wegen in vooral Noord-Holland en Friesland rijdt het verkeer langzamer. Met name op de A7 (Amsterdam-Groningen) en de A9 (Amstelveen-Alkmaar) wordt op veel plekken niet harder dan 50 gereden.
Aangepaste dienstregeling NS
De NS heeft de aangepast als gevolg van het winterweer. De aanpassingen zijn de hele dag van kracht. Door de aangepaste dienstregeling rijden op de meeste trajecten in de Randstad minder Sprinters per uur. De Intercity’s rijden bijna overal zoals gebruikelijk.
Code oranje
Het KNMI heeft vrijdagochtend een waarschuwing voor extreem weer (code oranje) afgegeven voor de provincies Friesland, Noord-Holland, Zuid-Holland en Zeeland. Rijkswaterstaat waarschuwt vrijdag weggebruikers voor gladheid en verkeershinder door sneeuwval. Strooiploegen zijn in het hele land bezig om de wegen goed berijdbaar te houden, meldde de dienst. Ook staan sneeuwschuivers klaar om te worden ingezet bij zwaardere sneeuwval.
Sneeuw trekt van het noorden naar het zuiden
De sneeuw trekt gedurende de dag van het noorden naar het zuiden. Weggebruikers dienen rekening te houden met lokale gladheid en mogelijk verkeershinder. Rijkswaterstaat adviseert weggebruikers om de weers- en verkeersinformatie goed in de gaten te houden en de rijstijl aan de omstandigheden aan te passen.
Meer
- Bankentaks is funest voor woningmarkt
- Euro zakt onder 1,25 dollar
- Wall Street opent vrijwel vlak
- Jaguarjacht leidt tot aanhouding
- Column Hugo Reitsma | DOE iets!
- Eis OM: zes keer levenslang in liquidatieproces
- God save the Queen, skip the King
- Europese rentes dalen
- Gratis woon- en kantoorruimte: zo doe je dat
- Column Kees de Kort | Meer problemen, geen herstel
- Nog geen besluit Hedwigepolder
- Duitsland heeft grootste kans op winst EK
- Reacties Kunduz-akkoord: Links feestje of brug vanuit het midden?
- Zakendoen Met | Elco Brinkman, G6 en een Groene Bank
- Energieprijzen EU flink gestegen
- Herstel beurzen zet door
- Kentekenchips versus autodieven
- Video | Vechtpartij in parlement Oekraïne
- Asscher wil werk in Amsterdam afmaken