Amerikaanse drones doden strijders al-Qaeda
12 mei 2012 10:22 PM
Door twee aanvallen met onbemande Amerikaanse vliegtuigen zijn in Jemen elf vermeende strijders van al-Qaeda gedood.
Dat meldden lokale autoriteiten en ooggetuigen. In het zuiden van Jemen is het leger een offensief begonnen om de door al-Qaeda ingenomen stad Zinjibar te heroveren. Daarbij vielen zaterdag twaalf doden.
De stad werd van drie kanten aangevallen. Vanuit de lucht werden stellingen van al-Qaeda strijders bestookt.
Zes vermeende leden van al-Qaeda vonden de dood toen ze onder vuur werden genomen vanuit een onbemand Amerikaans vliegtuig, een zogenoemde drone. Zij zaten in een voertuig op de weg tussen Shabwa en Marib. Bij het dorp Al-Hosoon bij Marib maakte een aanval vanuit een drone een einde aan het leven van vijf strijders. Twee raketten raakten de twee voertuigen waarin zijn zaten.
De VS voeren geregeld aanvallen uit op strijders van al-Qaeda met onbemande toestellen.
BNR Nieuwsupdate
Live updates Kamerdebat Fyra

Blatter: betogers Brazilië moeten WK niet misbruiken

'Noord-Korea wil praten over kernprogramma'

Advertenties
Redactionele focus: nieuws en economie
Vaste thema’s: opinie, beurs, politiek, internationaal, traffic, auto, tech, duurzaam, wetenschap, gezondheid,ondernemen, media, marketing, juridisch, personal finance, arbeidsmarkt en lifestyle.

