Lawinegevaar in Alpen
08 January 2012 11:54 | bnr.nl
De kans op lawines in de Oostenrijkse wintersportoorden Tirol, Vorarlberg en Salzburgerland is zo groot dat wegen zijn afgesloten.
De zeer zware sneeuwval zorgt voor veel problemen. Zaterdag werden verschillende Oostenrijkse oorden weer toegankelijk verklaard, maar zondag blijkt dat de twee bekende wintersportoorden Ischgl en Galtür opnieuw ingesneeuwd zijn. Ook in hogere delen van Beieren en het Zwarte Woud in Duitsland is een flink pak sneeuw gevallen.
Frankrijk zonder gevaar
In de Franse Alpen kunnen wintersporters overal komen. Vrijdag gold in de Savoie, Haute-Savoie en Isère een verhoogd lawinegevaar.
Sneeuw tot dinsdag
De verwachting is dat er tot dinsdag nog een behoorlijke laag sneeuw bij kan gaan vallen. Omdat voor veel wintersporters de kerstvakantie ten einde is, wordt het sowieso druk op de wegen in het Alpengebied.
Meer
- Zakendoen Met | Elco Brinkman, G6 en een Groene Bank
- Energieprijzen EU flink gestegen
- Herstel beurzen zet door
- Kentekenchips versus autodieven
- Video | Vechtpartij in parlement Oekraïne
- Asscher wil werk in Amsterdam afmaken
- Handel in Bankia stilgelegd
- Sap: Riante reiskostenvergoeding is onhoudbaar
- Beurzen starten met winst
- Van voetballer tot evenementenorganisator
- Onderzoek uitlevering terreurverdachte
- Hollande in Afghanistan
- Column Eugène Roorda | Holland op zijn smalst en op zijn best
- Eigenaar Hedwigepolder dreigt met rechtszaak
- Examen moet over na blunder
- Harry Potter maakt gym weer populair
- Politie: steviger aanpak woninginbraken
- Zo eensgezind is FC Kunduz niet
- Helft ziekenhuizen plaatst foute kunstheup