Duitsland-Denemarken: dé analyse
18 June 2012 02:03 PM
Duitsland heeft ook haar derde wedstrijd op het EK gewonnen. In de wedstrijd tegen Denemarken werd het 2-1 met doelpunten van Podolski (19e minuut) en Bender (80e minuut).
Door Jeroen Visscher (Langs de Lat)
Krohn-Dehli wist voor Denemarken in de 24 minuut te scoren en voorzag de wedstrijd daarmee van de nodige spanning. Door deze zege heeft Duitsland zich geplaatst voor de kwartfinales waarin zij het opneemt tegen Griekenland.
Duitsland liet in de wedstrijd ondanks de spanning zien dat ze zeer gevarieerd aan kon vallen. Via de backs (73 keer opgekomen in de hele wedstrijd) en via de aanvallende middenvelders (35 keer aangespeeld) werd de spits bediend. In totaal werden Gomez en Klose negen keer in het 16-meter gebied aangespeeld, een groot contrast met bijvoorbeeld Huntelaar die in de hele wedstrijd tegen Portugal maar drie keer in de 16-meter werd aangespeeld.
Duitsland zet pas in laatste half uur echt door
Duitsland startte weer goed tegen Denemarken. De backs kwamen 12 keer op, Özil gaf vier steekballen op de aanvallende middenvelders en dat resulteerde in vier doelpogingen waarvan één succesvol in de eerste twintig minuten. Na de 1-1 door Krohn-Dehli ging Duitsland toch wat meer met de handrem erop spelen, mede veroorzaakt door de tussenstand bij Nederland – Portugal. Pas in het laatste half uur ging de handrem ervan af en liet Duitsland weer zien waartoe het in staat was. Met vijf doelpogingen en een doelpunt in de laatste fase ging ze ongeslagen naar de kwartfinales.
Het rendement van de beide aanvallende middenvelders Podolski en Müller was hoog. Alle voorzetten van Podolski kwamen aan bij een medespeler, bij Müller was dat ook nog 50%. Ook de effectiviteit bij doelpogingen is goed bij Podolski: 33%. Gomez stelde, op de assist op Podolski na, teleur met vijf doelpogingen zonder resultaat.
Duits verdedigend rendement in twee perioden te laag
Het verdedigen is Duitsland nog niet verleerd, al waren de prestaties wat minder dan in voorgaande wedstrijden. Over de hele wedstrijd was het rendement van het verdedigende blok van Duitsland 70%. Het verschil per kwartier was echter groot. In de hele wedstrijd had Duitsland twee mindere perioden, namelijk in het tweede en het laatste kwartier. In het tweede kwartier liep het rendement van de 1-1 duels zelfs terug naar 17%, in het laatste kwartier liep het terug naar 30%. Ook het druk zetten op de tegenstander werd in het laatste half uur minder effectief uitgevoerd: 20% balveroveringen terwijl in het eerste deel van de wedstrijd dit op 30% lag.
Hummels blonk verdedigend weer uit met 80% winst in de 1-1 duels. Zijn partner centraal in de verdediging presteerde slechter: zijn 30% is eigenlijk onder de maat voor een centrale verdediger. Opvallend is ook dat Schweinsteiger geen enkele balverovering had op het middenveld. Zijn compagnon Khedira had er wel twee, maar het totaal is zeker voor verbetering vatbaar.
Wat nemen we mee naar de volgende wedstrijd?
Duitsland gaat met groot vertrouwen naar de kwartfinale tegen Griekenland. Het speelde met veel aanvalsimpulsen in alle wedstrijden in de groepsfase. Wat wel opviel was de wisselende prestaties, in elke wedstrijd was tenminste een kwartier waarin de prestaties veel minder waren dan de voorgaande. De prestaties in de hele wedstrijd zijn echter dusdanig goed dat onze verwachting is dat Duitsland de wedstrijd tegen Griekenland wint.
BNR Nieuwsupdate
Noord-Koreanen houden Chinese vissers vast

Advertenties
Redactionele focus: nieuws en economie
Vaste thema’s: opinie, beurs, politiek, internationaal, traffic, auto, tech, duurzaam, wetenschap, gezondheid,ondernemen, media, marketing, juridisch, personal finance, arbeidsmarkt en lifestyle.



