Kunduz-akkoord leidt tot daling huizenprijzen
22 August 2012 07:04 PM
De afspraken over de woningmarkt die de Kunduz-coalitie bij het Lenteakkoord hebben gemaakt leiden tot een structurele daling van de huizenprijs.
De daling kan oplopen tot 9 procent en is het gevolg van bij het akkoord afgesproken maatregelen die de hypotheekverlening beperken, blijkt uit een analyse van De Nederlandsche Bank die woensdag door minister Jan Kees de Jager (Financiën) naar de Kamer is gestuurd.
Starters
Vooral starters krijgen in het begin te maken met hogere woonlasten. Omdat bij nieuwe hypotheken de rente alleen nog aftrekbaar is als er wordt afgelost. Doorstromers worden getroffen voor het deel boven hun eerdere hypotheekschuld. Naarmate er meer doorstroming is, wordt het effect groter, aldus DNB.
Overdrachtsbelasting
De bank stelt verder dat de verlaging van de overdrachtsbelasting positief was voor de woningmarkt. Het voorstel om de overdrachtsbelasting permanent op 2 procent te houden heeft volgens de bank nauwelijks extra gevolgen.
BNR Nieuwsupdate
Procter & Gamble houdt Dow Jones overeind

Geen onderzoek justitie tegen Lagarde

Belastingopbrengsten veel lager, geen belastingverhoging ter compensatie

Advertenties
Redactionele focus: nieuws en economie
Vaste thema’s: opinie, beurs, politiek, internationaal, traffic, auto, tech, duurzaam, wetenschap, gezondheid,ondernemen, media, marketing, juridisch, personal finance, arbeidsmarkt en lifestyle.