Griekse ondernemer: geen geld voor ontslagen
15 juni 2012 07:04 PM
Leven van dag tot dag. En hopen dat de telefoon rinkelt met eindelijk weer eens een echte order. In Griekenland zijn er honderdduizenden kleine ondernemers die het niet bepaald gemakkelijk hebben.
BNR-verslaggever Martijn de Rijk sprak er met eentje: Vasílis Kalósakas, die in Delft gestudeerd heeft. Hij runt nu een bedrijfje, Orca Design, en levert complete luxe kantoorinrichtingen.
Martijn de Rijk spotte vier werkplekken bij Orca Design, maar constateert: "Het is stil hier. Alle werkplekken zijn leeg. Kalósakas beaamt: "Die zijn leeg. Mensen komen om een dag per week te werken. Ik kan ze niet ontslaan omdat ik dan heel veel geld moet betalen. Twaalf maandsalarissen voor de een, zes maandsalarissen voor de ander. Dus het is onmogelijk ze te ontslaan."
Het is inmiddels al weer een jaar geleden dat hij de laatste betaling heeft ontvangen voor werk dat zijn bedrijf heeft verricht. "De vraag is op dit moment hoe ik verder moet leven. Er komt geen geld binnen. Iedereen die geld heeft, spaart en wacht wat er gaat gebeuren."
Klik hier om te luisteren naar de reportage van BNR-verslaggever Martijn de Rijk.
BNR Nieuwsupdate
19 Gevangenissen dicht ipv 26

Schaake: belangrijk om in gesprek te blijven met Turkije

Advertenties
Redactionele focus: nieuws en economie
Vaste thema’s: opinie, beurs, politiek, internationaal, traffic, auto, tech, duurzaam, wetenschap, gezondheid,ondernemen, media, marketing, juridisch, personal finance, arbeidsmarkt en lifestyle.

