Ad Melkert grijpt naast internationale topfunctie
28 May 2012 06:09 PM
De Internationale Arbeidsorganisatie ILO heeft de Brit Guy Ryder maandag gekozen als zijn nieuwste directeur-generaal.
Hij versloeg de Franse oud-minister Gilles de Robien met 30 tegen 26 stemmen. Ryder is de opvolger van de 71-jarige Chileen Juan Somavia, die sinds 1999 directeur-generaal was van de ILO. Ook voormalig PvdA-leider en oud-minister van Sociale Zaken Ad Melkert was één van de negen kandidaten voor de functie.
Ryder is sinds 2010 adjunct-directeur-generaal bij de organisatie. Daarvoor was hij secretaris-generaal van het Internationaal Vakverbond (ITUC), waar zowel de FNV als het CNV lid van is. Ryder spreekt vloeiend Spaans en Frans en werd in 2009 door koninging Elizabeth II benoemd tot Commandeur in de Orde van het Britse Rijk (CBE).
Meer
BNR Nieuwsupdate
Noord-Koreanen houden Chinese vissers vast

Advertenties
BNR is meer dan nieuws alleen. BNR daagt uit, verbindt en inspireert. BNR is er
voor ambitieuze en ondernemende mensen die durven, kansen zien en het heft
in handen nemen. Wie naar BNR Nieuwsradio luistert, BNR.nl bezoekt of de
BNR Events bijwoont, neemt een voorsprong op de rest van Nederland.
Redactionele focus: nieuws en economie
Vaste thema’s: opinie, beurs, politiek, internationaal, traffic, auto, tech, duurzaam, wetenschap, gezondheid,ondernemen, media, marketing, juridisch, personal finance, arbeidsmarkt en lifestyle.
Redactionele focus: nieuws en economie
Vaste thema’s: opinie, beurs, politiek, internationaal, traffic, auto, tech, duurzaam, wetenschap, gezondheid,ondernemen, media, marketing, juridisch, personal finance, arbeidsmarkt en lifestyle.




