SP blijft grootste in peiling De Hond
03 June 2012 11:16 AM
In de laatste peiling van Maurice de Hond blijft de SP de grootste partij. De peiling van zondag laat verder weinig verschuivingen zien in vergelijking met vorige week.
De SP daalt een zetel en komt uit op 29, nog steeds een winst van 14 in vergelijking met het huidige zetelaantal. De PVV verliest ook een zetel. Ze gaat van 25 naar 24 zetels, evenveel als de PVV bij de laatste verkiezingen haalde.
De VVD wint een zetel en komt uit op 25, zes minder dan ze nu in de Kamer heeft. De PvdA en D66 blijven gelijk met respectievelijk 21 en 16 zetels. De sociaaldemocraten zitten nu met 30 mensen in de Kamer, terwijl D66 10 volksvertegenwoordigers telt.
Kleine winst CDA
Een kleine winst is er voor het CDA. Die partij gaat van 15 naar 16 zetels
in de peiling. De christendemocraten tellen nu 21 volksvertegenwoordigers. De
overige partijen laten geen verschuivingen zien.
De peiling van De Hond wordt via internet gehouden onder tenminste 2500 mensen, uit een steekproef onder ruim 40.000 personen die zich ooit voor zijn panel hebben aangemeld. De peildagen zijn vrijdag en zaterdag.
In de politieke barometer van Ipsos Synovate die bekend werd, klom de VVD naar 32 zetels. Daarmee zijn de liberalen de grootste partij. In diezelfde peiling staat de SP op 27 zetels.
BNR Nieuwsupdate
Wall Street lager na Fed-notulen

Advertenties
Redactionele focus: nieuws en economie
Vaste thema’s: opinie, beurs, politiek, internationaal, traffic, auto, tech, duurzaam, wetenschap, gezondheid,ondernemen, media, marketing, juridisch, personal finance, arbeidsmarkt en lifestyle.



