Meer noodweer: meer premie
07 August 2012 11:28 AM
Verzekeraars voelen de gevolgen van het slechte weer: meer claims. En dus gaan de premies omhoog.
Volgens het AD hebben het noodweer en de wateroverlast van de afgelopen dagen geleid tot een heus schaderecord. Ook de omvang van de schades neemt toe.
Verzekeraars zullen de premies op de woonpakketverzekering gaan verhogen, zeggen vergelijkingssites Independer.nl en Verzekeringssite.nl.
De meeste overlast aan de woningen ontstaat door overgelopen dakgoten en ondergelopen souterrains. Ook blijkt de riolering de hevige regenval vaak niet aan te kunnen, waardoor regenwater de woningen binnenstroomt.
Vooral als water de woning binnenloopt, loopt de schade hard op, zegt Erik Hordijk, directeur van Verzekeringssite.nl. "Als kelders of huizen onderlopen, leidt dat tot grotere schade dan de normale kleine schades. Het loopt in de duizenden euro's."
De premies zullen met enkele tientjes per jaar gaan stijgen, verwacht Hordijk. Hij voegt eraan toe dat het kan lonen om naar een andere verzekeraar over te stappen. "Er zijn nog steeds heel grote verschillen, ook in de premies."
BNR Nieuwsupdate
Alle EU-landen gaan bankgegevens uitwisselen

Advertenties
Redactionele focus: nieuws en economie
Vaste thema’s: opinie, beurs, politiek, internationaal, traffic, auto, tech, duurzaam, wetenschap, gezondheid,ondernemen, media, marketing, juridisch, personal finance, arbeidsmarkt en lifestyle.


