Spaanse banken krijgen noodhulp
30 September 2011 03:13 PM
De Europese Commissie geeft toestemming voor tijdelijke noodkredieten voor drie Spaanse spaarbanken: NCG Banco, Catalunya Banc en Unnim Banc.
De banken ontvangen de leningen, met een totaal bedrag van 4,75 miljard euro, vanuit het reddingsfonds FROB. De extra kapitaalinjecties waren nodig om de zogeheten kapitaalratio's van de banken op 10 procent te brengen. Daarmee moeten ze een nieuwe economische krimp kunnen doorstaan.
De banken Catalunya en Unnim waren eerder dit jaar gezakt voor de Europese stresstest voor de bankensector.
In de problemen
Veel Spaanse regionale spaarbanken zijn in de problemen geraakt door het uiteenspatten van de vastgoedbubbel.
Herfinancieringsplannen
Volgens de centrale bank van Spanje zijn de herfinancieringsplannen voor de bankensector in het land inmiddels voor 96,4 procent doorgevoerd. In totaal was daar een bedrag mee gemoeid van 13,4 miljard euro, minder dan een eerdere schatting van 15,2 miljard euro.
BNR Nieuwsupdate
'Mogelijk beelden van auto vader bij vindplaats'
Advertenties
Redactionele focus: nieuws en economie
Vaste thema’s: opinie, beurs, politiek, internationaal, traffic, auto, tech, duurzaam, wetenschap, gezondheid,ondernemen, media, marketing, juridisch, personal finance, arbeidsmarkt en lifestyle.


