Rustige handelsdag Europese beurzen
28 May 2012 07:16 PM
Rust beheerste maandag de Europese aandelenmarkten. De belangrijkste graadmeters lieten nauwelijks verschuivingen zien.
Na aanvankelijk optimisme over de perspectieven van een voor de EU gunstige verkiezingsuitslag in Griekenland zorgden de voortdurende zorgen over de Spaanse banken voor een lichte terugslag.
Zelfde slotstand
De AEX-index eindigde op 292,76 punten, precies dezelfde slotstand als vrijdag. De MidKap steeg met 0,4 procent tot 477,93 punten. De Londense hoofdgraadmeter steeg 0,1 procent, Frankfurt en Parijs kenden een daling van respectievelijk 0,3 procent en 0,2 procent.
De beurzen kenden lage volumes als gevolg van een lang pinksterweekeinde voor veel handelaren. Daarnaast waren de Amerikaanse effectenbeurzen maandag gesloten in verband met Memorial Day.
Voorsprong
In Athene steeg de beurs wel met ruim 6 procent. De Griekse conservatieven staan in de peilingen voor op de radicaal-linkse partij Syriza, die fel tegen bezuinigingen is. De conservatieve Nieuwe Democratie is voor de euro en verdedigt de bezuinigingen. Griekenland houdt op 17 juni cruciale parlementsverkiezingen, die grotendeels bepalen of het land in de eurozone kan blijven.
De hoofdgraadmeter in Madrid daalde daarentegen meer dan 2 procent. Bankia ging ruim 13 procent onderuit. De in moeilijkheden geraakte Spaanse bank heeft de regering vrijdag om een kapitaalinjectie van 19 miljard euro gevraagd. Of die er komt en in welke vorm, is echter nog niet duidelijk.
Kapitaalmarkt
Beleggers maken zich zorgen over de onzekerheid rond de steunoperatie, en de gevolgen daarvan voor Spanje op de kapitaalmarkt. De rente op 10-jarige Spaanse staatsleningen steeg tot 6,5 procent, het hoogste niveau sinds november vorig jaar. Veel economen beschouwen een renteniveau boven de 6 procent als onhoudbaar op de langere termijn.
De euro was 1,2540 dollar waard, tegen 1,2520 dollar aan het eind van de Europese beurshandel vrijdag. De prijs van Amerikaanse olie steeg 0,3 procent tot 91,13 dollar per vat en ook Brentolie werd 0,3 procent duurder op 107,17 dollar per vat.
BNR Nieuwsupdate
Anouk 9e, Denemarken wint songfestival

Inwoners Wetteren laten zich testen

Advertenties
Redactionele focus: nieuws en economie
Vaste thema’s: opinie, beurs, politiek, internationaal, traffic, auto, tech, duurzaam, wetenschap, gezondheid,ondernemen, media, marketing, juridisch, personal finance, arbeidsmarkt en lifestyle.



