Beide bedrijven zagen in het eerste maanden van dit jaar de omzet dalen. Heijmans verkocht slechts 187 huizen, tegen 335 een jaar eerder. Vooral de vorst was hierbij een boosdoener.

Inlopen
"De woningverkoop verloopt zoals verwacht onverminderd moeizaam. Hoewel er evident een onderliggende vraag is naar woningen in een groot deel van Nederland, blijft vooral financiering van nieuwbouw in alle marktsegmenten moeilijk", stelt een woordvoerder.

Vooral de onderdelen vastgoed, wegen en civiel kregen een flinke tik te verwerken. In de rest van het jaar verwacht Heijmans de gemiste omzet in te lopen. 

BAM
BAM hield zich qua prognose iets meer op de vlakte. Het grootste bouwbedrijf van Nederland zag haar winst ten opzichte van de eerste maanden in 2011 met 75 procent dalen naar 5,1 miljoen euro. De omzet daalde van 1,6 miljard euro tot 1,55 miljard euro.