Industrie VS in negatieve groeistuip
02 July 2012 03:59 PM
De Amerikaanse industrie groeide afgelopen maand, maar wel in het laagste tempo in anderhalf jaar. De productie, de werkgelegenheid en het aantal nieuwe orders stegen minder sterk dan voorheen.
Dat maakt het Britse onderzoeksbureau Markit bekend.
De inkoopmanagersindex van Markit, die de bedrijvigheid in de sector weerspiegelt, daalde van 54,0 in mei tot 52,5 in juni. Een stand boven 50 duidt op groei, daaronder op krimp.
Europese vraag
De Amerikaanse fabrieken hadden last van een zwakke vraag naar hun producten vanuit Europa. Hoofdeconoom Chris Williamson van Markit denkt dat daar voorlopig weinig verandering in komt. "Europa heeft de handen vol met bezuinigingen en heeft daarnaast een kwakkelende economie.''
De laagste banengroei in de sector sinds 2010 duidt er volgens Williamson op dat de totale werkgelegenheid in de VS maar mondjesmaat toenam in juni.
BNR Nieuwsupdate
'Curator onmisbaar in haperend jeugdzorgstelsel'

Friesland blijft strijden voor Thialf

Advertenties
Redactionele focus: nieuws en economie
Vaste thema’s: opinie, beurs, politiek, internationaal, traffic, auto, tech, duurzaam, wetenschap, gezondheid,ondernemen, media, marketing, juridisch, personal finance, arbeidsmarkt en lifestyle.



