Charkov wordt van Oranje
07 mei 2012 11:23 AM
Tijdens de groepswedstrijden van het Nederlands voetbalelftal bij het EK verblijven naar verwachting maximaal 1000 fans op de Oranjecamping in Charkov.
Tot nu toe hebben per duel tussen de 700 en 800 voetbalfans een plek op de camping gereserveerd. Nederland speelt alle groepsduels in Charkov. Denemarken is op 9 juni de eerste tegenstander. Vervolgens stuit Oranje op Duitsland (13 juni) en Portugal (17 juni).
EK 2004
Het idee van een Oranjecamping ontstond in de aanloop naar het Europees kampioenschap van 2004 in Portugal. Sindsdien kunnen Nederlandse supporters elk groot toernooi, dus EK's en WK's, op zo'n camping overnachten.
Olympische camping
Dit keer wordt de Oranjecamping opgezet op een eilandje in de rivier de Charkov. De organisatie beperkte zich tot voor kort tot de voetbalevenementen, maar dit jaar komt er voor het eerst ook een camping
voor Oranjefans bij de Olympische Spelen in Londen.
"Wat de Spelen betreft, moet de grote hoos van boekingen nog plaatsvinden'', aldus de woordvoerder van de Oranjecamping. "Dat zal vermoedelijk pas na het EK voetbal gebeuren. Tot nu toe is 25 tot 35 procent van de beschikbare plaatsen vergeven.''
BNR Nieuwsupdate
Timmermans belde met Turkse collega

Advertenties
Redactionele focus: nieuws en economie
Vaste thema’s: opinie, beurs, politiek, internationaal, traffic, auto, tech, duurzaam, wetenschap, gezondheid,ondernemen, media, marketing, juridisch, personal finance, arbeidsmarkt en lifestyle.



