Afsluitdijk wordt milieu-attractie
23 December 2011 15:30 | bnr.nl
Twintig miljoen wordt geïnvesteerd om de Afsluitdijk te voorzien van duurzame energie. De Afsluitdijk wordt gebruikt voor een project voor zonne-energie.
Ook wordt de dijk voorzien van een zogenaamde blauwe-energiecentrale waar stroom wordt opgewekt door zoet en zout water te mengen.
Misschien wordt er ook een jachthaven aangelegd. Dat maakte staatssecretaris Joop Atsma van Milieu vandaag bekend bij de ondertekening van het Bestuursakkoord Afsluitdijk. Het komt bovenop de al eerder aangekondigde 600 miljoen euro die het kabinet vrijmaakt om de dijk weer veilig genoeg te maken.
Recreatie
De werkzaamheden beginnen in 2015. De provincies Friesland en Noord-Holland hebben samen gekeken welke extra projecten langs en op de dijk kunnen worden opgezet. De provinciale overheden en het ministerie vinden dat de Afsluitdijk niet alleen bescherming moet bieden tegen de zee, maar ook een recreatieve, toeristische en natuurfunctie heeft.
"Naast een veilige waterkering moet de Afsluitdijk een waterbouwkundig visitekaartje zijn,'' vindt het ministerie.
Meer
- Capaciteit brandstofcellen verdubbeld door ruimtebacterie
- Verbeterd cement verbruikt 97 procent minder CO2 en energie
- Georganiseerd verzet tegen emissierechten
- Luxe autofabrikanten riskeren CO2 boetes
- Investeerders willen concrete maatregelen CO2-reductie
- Opkomend: biologische wijn
- Tot 20% energiebesparingspotentieël datacentra Amsterdam
- Geen massa biomassa
- Productie plastic zónder aardolie
- Europees Parlement wil reductie CO2-rechten
- Nederland één van grootste waterimporteurs ter wereld
- EU wil energie-efficiëntie datacentra reguleren
- Verborgen milieukosten lopen op tot €642 miljard
- 2011 Europees recordjaar wind- en zonne-energie
- Dubbeldekker zonnecel vestigt efficiëntierecord
- IKEA plaatst oplaadpunten hybride auto’s
- BNR Duurzaam 11 februari: Duurzaamheidsmanager is achterhaald
- Belgen boeken recordwinst door recycling
- Groene tuktuk voor het Verre Oosten