*

Investeerders willen concrete maatregelen CO2-reductie

Investeerders willen concrete maatregelen CO2-reductie

Hoort bij Programma

Trefwoorden

CDP, CO2, investering

Een groep van 92 investeerders die gezamenlijk €7,5 biljoen (€7,5 miljoen miljoen) beheren hebben bedrijven aangespoord concrete acties te ondernemen om hun CO2-uitstoot te verminderen.

Gisteren stuurde de groep een brief naar de 415 meest vervuilende bedrijven ter wereld. Ze sporen de bedrijven aan om concrete doelen te stellen om hun CO2-uitstoot te verminderen.

Ook vragen zij om concrete acties, waarbij ze de vervuilers erop wijzen ook te kijken naar de uitstoot van leveranciers, eindgebruikers en andere partijen in de keten.

Winstmarges

De investeerders, waaronder grote banken, verzekeraars en pensioenfondsen, verwachten dat de kosten voor de uitstoot van broeikasgassen steeds zwaarder zullen gaan drukken op de winstmarges.

Om de marges te beschermen zijn ze op zoek naar bedrijven die niet alleen aan 'greenwashing' doen, maar actief CO2-beleid voeren en daar concurrentievoordeel uit weten te halen.

Geen namen

De brief was een initiatief van het Carbon Disclosure Project (CDP), een Britse non-profitorganisatie die bedrijven en steden aanzet te verduurzamen.

Onder de bedrijven die de brief ontvingen bevonden zich energiemaatschappijen, transportbedrijven en producenten uit de maakindustrie. Het CDP wilde geen namen onthullen.

Van onze partner:

ENECO
Weet wat u kunt besparen met de Besparingsverkenner!

Met de Besparingsverkenner krijgt u snel een indruk van uw gas- en elektriciteitsverbruik ten opzichte van branchegenoten. Ook weet u welke energiebesparende maatregelen u kunt inzetten.

Bereken nu hoeveel u bespaart ten opzichte van uw branchegenoten!

Word klimaatneutraal met de Eneco CO2-calculator!

Met de gratis Eneco CO2-Calculator is de huidige klimaatvoetafdruk van uw organisatie vast te stellen en worden toekomstige verbeteringen meetbaar.

Bereken nu uw CO2-uitstoot en maak uw organisatie klimaatneutraal!