Opkomend: biologische wijn
20 February 2012 17:59 | bnr.nl
Duurzaam geproduceerde wijn is in opkomst, blijkt uit onderzoek dat wordt gepresenteerd voor de Franse wijnbeurs Vinisud.
De jaarlijkse wijnbeursontvangt een internationaal publiek dat bestaat uit wijnkopers, wijnhandelaren en uiteraard ook proevers. De 33.000 genodigden worden door middel van het programma deze week volledig worden meegenomen in de duurzame ontwikkelingen omtrent wijn.
Biologische wijn
Het onderzoek toont dat hedendaagse wijnliefhebbers absoluut bereid zijn om
meer te betalen voor hun wijn als deze duurzaam gefabriceerd is.
Een biologische wijn kan betekenen dat de wijn verpakt is in een niet traditionele wijnverpakking of de wijnfabrikant kan de druiven biologisch telen, daarbij wordt minimaal gebruik gemaakt van kunstmest en chemische gewasbeschermingsmiddelen.
Duurzame wijn in
Nederland
Paul Kooijman van het Productschap Wijn ziet de vraag in Nederland naar
biologische wijn nog niet sterk stijgen. Er zijn wel andere duurzame
ontwikkelingen.
“Sinds circa acht jaar neemt het gewicht van het glas gebruikt voor de wijnflessen steeds meer af door vernieuwde productiemethodes, waardoor minder grondstoffen nodig zijn, stelt Kooijman.” Hij noemt de verpakkingenbelasting die in Nederland wordt gehoeven als een belangrijke factor.
Ook onderdeel van de duurzaamheid in Nederlandse wijnen is het zo min mogelijk gebruik maken van bestrijdingsmiddelen. Kooijman tekent echter aan dat het wel belangrijk is dat de wijn nog wel voldoet aan de eisen betreft de smaak.
Meer
- Investering $40 miljard in schone energie Goldman Sachs
- Energieprijzen EU flink gestegen
- Klimaatonderhandelingen VN vastgelopen
- Zonne-energiebranche wil geen subsidie
- Duurzaamheid cruciaal voor bedrijfsleven volgens managers
- Atsma wil €20 miljoen uitzetten in duurzamere landbouw
- De boer op met gewasbescherming
- Gratis zonnepanelen bij vijfjarig contract
- Einde plan btw verlaging zonnepanelen
- DSM investeert €100 miljoen in Nederlandse innovatie
- Nissan onthult snellader elektrische auto
- Nigeriaans drinkwater voor CEO van Shell
- Megaschip voor bouw windparken gedoopt
- Gemengd beeld verduurzaming Intel
- 6 procent btw zonnepanelen vanaf 1 juli
- Dreigende handelsoorlog VS en China om zonnepanelen
- Duurzame irrigatiepomp wint innovatieprijs Philips
- Eerste hybride Ferrari eind 2012
- Subsidie voor schone bedrijfsauto
