GroenLinks vraagt spoeddebat aan
2011-04-27 23:36:45.0 | bnr.nl
Hoort bij Programma
GroenLinks-Kamerlid Jesse Klaver vraagt een spoeddebat aanover het rapport van de Inspectie van het Onderwijs over Inholland. Hij wil staatssecretaris Halbe Zijlstra aan de tand voelen en eist dat de rest van het rapport nu ook snel openbaar wordt gemaakt.
Vier opleidingen van Hogeschool InHolland dreigen hun accreditatie kwijt te raken. Bovendien hangt ze een financiële boete boven het hoofd. Dat blijkt uit een rapport van de Inspectie van het Onderwijs over alternatieve afstudeertrajecten.
Naast de studenten die via een alternatieve route afstudeerden, kregen ook reguliere studenten HBO-onwaardige diploma's. Liefst 39 procent van de afgestudeerden ontving volgens de inspectie onrechtmatig een diploma.
Vier van de vijf onderzochte opleidingen werden aangemerkt als zeer zwak, namelijk Bedrijfseconomie in Haarlem, Commerciële economie in Diemen, Media en Entertainmentmanagement in Haarlem en Vrijetijdsmanagement in Diemen. Er zijn geen aanwijzingen dat medewerkers moedwillig regels hebben geschonden. Het komt met name door ,,onzorgvuldig gedrag en ondoordacht handelen''.
Reacties politiek
"Het is heel ernstig dat nu ook studenten bij reguliere afstudeerrichtingen een HBO-onwaardig diploma blijken te hebben. We hebben als Kamer geprobeerd niet alle Inholland-studenten over een kam te scheren, maar dit helpt niet. Er is een nog groter probleem waar we over moeten nadenken, want dit zijn dus wel opleidingen die een accreditatie hebben en hoe kan dat dan?", zegt VVD-Tweede Kamerlid Anne-Wil Lucas.
Ook de PvdA is verontwaardigd over de toestand van InHolland. "Dit is heel erg heftig. Er lopen dus echt mensen rond die niet aan de kwaliteitseisen voldoen. Ik spreek studenten die zeggen zich te schamen dat ze een hbo-opleiding volgen. Da's jammer, want het is zo'n mooie opleiding. En echt niet alles bij Inholland gaat mis. Er zijn veel docenten die er alles aan doen, maar het imago is nu wel verknald. Het ergst is het nog voor de studenten en docenten die wel hard hun best doen", aldus Kamerlid Tanja Jadnanansing.
Sander Breur, voorzitter van de Landelijke Studenten Vakbond (LSVB): ,,Iedereen die de kwaliteit hier moest bewaken heeft gefaald. De betrokkenheid van een groot aantal mensen en instanties op afstand is blijkbaar niet genoeg om de kwaliteit te waarborgen. Het is nu duidelijk dat de enige die de kwaliteit van ons onderwijs wel kunnen bewaken de mensen zijn die het geven en krijgen, namelijk de docenten en studenten. Maak studenten en docenten eigenaar van het onderwijs. Zij kennen dit het best en hebben er het meeste belang bij.''
Guy Hendricks, voorzitter Interstedelijk Studenten Overleg ISO maakt zich zorgen. "Het blijkt dat de kwaliteit van diploma's niet gewaarborgd is. Vooralsnog is alleen informatie over Inholland naar buiten gekomen, maar het is niet uitgesloten dat dit op andere instellingen ook kan gebeuren. Het hoge percentage afgestudeerden met een ondeugdelijk diploma is zorgelijk."
Meer
- 800 kilometer rijden op 1 batterij
- DNA functioneert als een computergeheugen
- DSM investeert fors in onderzoek
- Delft Eindhoven het onderspit?
- Technische vakken zijn super sexy
- Winden dino's warmden aarde op
- IJsbeer langer houdbaar
- Erasmus Universiteit breidt selectie na de poort uit
- Onderzoekers bouwen in Drenthe aan supertelescoop
- De boat whisperer van Utrecht
- Meer macht met minder militairen
- Clevers: Organon te makkelijk laten lopen
- Uitgeverijen zijn erg traag
- Nooit meer insuline spuiten dankzij de kunstalvleesklier
- 'Wij zijn meer dan ons brein!'
- Helft publicaties Diederik Stapel frauduleus
- Kuipers moet schuilen voor ruimtepuin [update]
- Supermarkt van de toekomst
- Testcentrum Marin klaar voor de toekomst