Hyves geen miskoop voor Telegraaf
25 May 2012 14:00 | bnr.nl
De move van de Telegraaf Media Groep (TMG) om Hyves te kopen, wordt door velen gezien als een vreemde zet. Volgens TMG was het juist een schot in de roos.
,,Wij hebben Hyves nooit vergeleken met Facebook. Hyves is oer-Nederlands en moest ons helpen drie doelstellingen te behalen. Een van de doelstellingen, de grootste online-uitgever worden, is inmiddels behaald," aldus Patrick Morley, operationeel directeur van de TMG. Volgens Morley komen dagelijks 2 miljoen bezoekers naar Hyves. In totaal heeft de vriendensite 7 miljoen unieke bezoekers per maand.
Bij The Friday Move sprak Rens de Jong met Morley over de nieuwe mogelijkheden die de TMG aanboort om geld te verdienen. Vorige week werd bekend dat de oplage van De Telegraaf sterk daalde. Morley zegt dat de focus van TMG dan ook ligt op het stabiliseren van de daling en het doorzetten van de online groei.
Schieten in voeten
Morley erkende dat het ontwikkelen van online (nieuws)platforms een negatieve invloed kan hebben op de oplage van de fysieke kranten van de TMG, "maar je kunt beter jezelf in je voet schieten, dan dat iemand anders dat doet."
In een eerder gesprek met BNR, eind vorig jaar, vertelde Morley al dat de TMG minder afhankelijk wil worden van de papieren krant. "In de oude wereld lagen bereik en transactie heel ver uit elkaar. Je had de krant, tv en de winkel. In de nieuwe wereld is dat anders. Daarin moeten we ook meegaan met onze verdienmodellen."
Toch tabloid
De doelstelling van TMG om de grootste online uitgever van Nederland te worden, is dus inmiddels bereikt. Daarnaast wilde de Telegraaf Media Groep ook meer technologiekennis in huis halen. De overname van Hyves had tot gevolg dat er bij TMG een groot aantal mensen kwam werken met een grote technologische kennis.
BNR maakte half december al bekend dat de Telegraaf in de toekomst mogelijk toch overstapt op tabloidformaat. Het komend jaar worden er proeven mee gehouden en in 2013 valt een besluit.
Meer
- Twijfels over opbrengsten eigen bijdrage liggeld
- The Friday Move | Co-host: Wouter Bos
- The Friday Move | Wilfried de Jong
- Discodiva Donna Summer overleden
- Friday Sport | 'Het doel blijft olympisch goud'
- Europa: vanaf 2013 wordt het beter
- Co-host | Belgisch mooiste
- Friday Sport | Wie pakt de kruimels?
- The Friday Move | Hollande contre Sarkozy
- Friday Music | Gierende gitaren en stampende drums [video]
- Co-host | Een kwestie van...
- The Stig van The Friday Move [video]
- Speciale Nieuwsbeat | Kunduz-akkoord
- Column Hugo Reitsma | Rutte I heeft nooit bestaan
- The Friday Move | De heilige Jan Kees
- Friday Sport | "Ik word geen trainer meer"
- Co-host | De leukste voetbalbobo
- Friday Music | Een vleugje Beatles [video]
- The Friday Move recycled [slideshow]