Holleeder weer voor de rechter
31 January 2012 12:55 | bnr.nl
Willem Holleeder is nog maar net de gevangenis uit, of hij moet alweer voor de rechter verschijnen. Dit keer als getuige.
Holleeder, die vorige week vrijkwam, moet getuigen in een strafzaak over een mislukte aanslag op Cor van Hout, in december 2000 in Amstelveen. Dat heeft de rechtbank in Haarlem dinsdag bepaald.
Bij de aanslag bleef Van Hout ongedeerd. In 2003 werd hij alsnog geliquideerd.
De aanslag vond december 2000 in Amstelveen plaats. Van Hout bleef toen ongedeerd, maar werd in 2003 alsnog doodgeschoten.
De verdachten van de mislukte aanslag uit 2000 zijn de 47-jarige Nico V. uit Amsterdam en de 56-jarige Maruf M. uit Den Haag. Het OM eiste in 2008 al eens 8 jaar cel tegen de twee, maar de Haarlemse rechtbank verklaarde het OM toen niet-ontvankelijk. V. en M. golden in 2001 ook als verdachten, maar kwamen toen vrij wegens gebrek aan bewijs.
Het gerechtshof in Amsterdam haalde in maart vorig jaar een streep door de uitspraak van de Haarlemse rechtbank uit 2008. De zaak moest helemaal over, met andere rechters.
Meer
- Breivik prijst optreden Noorse politie
- Eis OM: zes keer levenslang in liquidatieproces
- Onderzoek uitlevering terreurverdachte
- Vlaanderen start geschillenprocedure over Hedwigepolder
- Update | Vaatstra kende haar moordenaar
- Nieuw onderzoek naar de seksfeestjes van DSK
- 18 jaar cel en tbs voor Robert M.
- Levenslang geëist tegen bommenmaker Bali
- Mladic-proces alweer stilgelegd
- Paarlberg vier jaar de gevangenis in
- Aandeelhouders Deutsche Telekom wisten genoeg
- Eis tegen Sander V. opnieuw 25 jaar en tbs
- Eerste dag Mladic-proces zit erop
- Politie heeft cyberlokkers sneller in beeld
- Bram direct weg bij familiebedrijf Moszkowicz
- Strauss-Kahn klaagt kamermeisje aan
- Wrakingsverzoek Mladic afgewezen
- Sander V. wil geen gevaar meer zijn
- Aantal misdrijven stijgt weer