Wat te doen als je werkgever niet betaalt?
03 October 2011 12:31 | bnr.nl
De 16-jarige Yinthe dacht deze zomer een leuke vakantiebaan te hebben bij een callcenter. Dat viel tegen; ze wacht nog altijd op haar loon. En haar baas? Die geeft niet thuis.
"In het begin had hij allerlei smoesjes waarom hij ons niet kon uitbetalen. Uiteindelijk, toen hij geen andere uitweg meer zag, beschuldigde hij mij van fraude waardoor ik geen recht meer zou hebben op loon."
Over de beschuldiging legt ze uit: "Ik heb me een keer per ongeluk aangemeld laten staan in het aanwezigheidssysteem. Toendertijd moest hij daar heel hard om lachen en begreep hij dat ik een foutje had gemaakt. Later heeft hij het zo gedraaid dat het leek alsof ik had gefraudeerd."
Ze heeft meerdere malen geprobeerd contact met hem te zoeken via e-mail en telefoon. "Zijn telefoon neemt hij nu meestal niet meer op. Als hij dat wel doet, zegt hij alleen dat ik geen recht heb op loon en dat ik moet ophouden met bellen", zegt ze.
Juridisch advies
"Als de feiten zijn zoals ze hier gesteld worden, dan zijn dit praktijken die gewoon niet horen", zegt advocaat Pim de Vos.
Al wordt Yinthe beschuldigd van fraude, wil dat nog niet zeggen dat haar baas niet hoeft te betalen, zegt De Vos. "Ze heeft nog wel recht op loon over de uren dat ze wél heeft gewerkt."
"Dit is een civiele zaak tussen een werkgever en een werknemer. Allereerst moet Yinthe een loonvordering instellen, het liefst samen met haar andere collega's. Daarna kunnen ze eventueel het faillissement van deze man aanvragen om te voorkomen dat hij ook andere jonge meisjes dupeert", legt hij uit.
BNR heeft contact gezocht met Yinthe's oude baas voor een weerwoord, maar hij wil niet reageren en ziet een eventuele rechtszaak met vertrouwen tegemoet.
Ook een juridische vraag? Mail naar juridischezaken@bnr.nl.
BNR Juridische Zaken: elke dinsdag tussen 20.00 en 20.30 op BNR.
Meer
- Breivik prijst optreden Noorse politie
- Eis OM: zes keer levenslang in liquidatieproces
- Onderzoek uitlevering terreurverdachte
- Vlaanderen start geschillenprocedure over Hedwigepolder
- Update | Vaatstra kende haar moordenaar
- Nieuw onderzoek naar de seksfeestjes van DSK
- 18 jaar cel en tbs voor Robert M.
- Levenslang geëist tegen bommenmaker Bali
- Mladic-proces alweer stilgelegd
- Paarlberg vier jaar de gevangenis in
- Aandeelhouders Deutsche Telekom wisten genoeg
- Eis tegen Sander V. opnieuw 25 jaar en tbs
- Eerste dag Mladic-proces zit erop
- Politie heeft cyberlokkers sneller in beeld
- Bram direct weg bij familiebedrijf Moszkowicz
- Strauss-Kahn klaagt kamermeisje aan
- Wrakingsverzoek Mladic afgewezen
- Sander V. wil geen gevaar meer zijn
- Aantal misdrijven stijgt weer