Oplage dagbladen weer gedaald
03 January 2012 12:30 | bnr.nl
De totale verspreide oplage van de dagbladen is in het derde kwartaal van 2011 gedaald met 4,8 procent ten opzichte van een jaar eerder.
Dit blijkt uit cijfers die het HOI, het instituut voor Media Auditing, dinsdag heeft gepubliceerd.
Gratis en betaald
De daling doet zich voor bij zowel de gratis dagbladen als de kranten waarvoor moet worden betaald. De totale oplage van de landelijke, regionale en gratis dagbladen bedroeg 4.199.402 exemplaren in het derde kwartaal van 2011.
Tegen de trend in
NRC Handelsblad en nrc.next behoorden tot de kranten die tegen de trend in wel groeiden. NRC Handelsblad zag de oplage met 2,2 procent stijgen en nr.next met 5,2 procent. De oplage van het Friesch Dagblad steeg zelfs met 8,7 procent.
Grootste krant
De Telegraaf blijft veruit de grootste krant van Nederland met een oplage van 641.118, maar dat is wel een daling van 4,5 procent.
Bij de gratis dagbladen vielen de klappen vooral bij Metro, waar de oplage terugliep tot 350.651 exemplaren, een daling van 22,6 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dagblad de Pers deed het met een plus van 12,1 procent juist goed.
Meer
- BNR Mediazaken | MyRadio, Skyradio & Veronica en TMG
- Wetenschapsorganisaties willen onderzoek open access publiceren
- BNR Mediazaken | Elsevier vs. de wetenschappers en marketinggeweld rondom EK barst los
- Wegener verlaat de beurs
- Twitteren met privacy
- Oud-hoofdredacteur Brooks aangeklaagd
- Persgroep neemt VNU Media over
- NOS lijkt dood Friso aan te kondigen
- BNR Mediazaken | Social en de media
- Nederland op zijn lelijkst: winkelcentrum Stokhorst in Enschede
- Reply Girls en hun borsten: de spam van YouTube [video]
- Bijna voor niks: De Pers voor een riks
- Winst Telegraaf flink gedaald
- Frank Botman in RvC bij SBS
- Hoofdredacteur Wereldomroep krijgt jaarsalaris mee bij vertrek
- Tros is ander diertje dan de VPRO
- BNR Mediazaken | Wereldomroep, SBS en de push-up beha van de Hema
- Lelijker kunnen we het niet maken...
- Gerard van Westerloo overleden