BNR Bernard Hammelburg | Oplossing Midden-Oosten conflict in zicht?
14 juni 2012 02:28 PM
Precies 45 jaar geleden woedde een korte oorlog die de gemoederen tot de huidige dag bezig houdt: de Zesdaagse Oorlog. Nadat de Egyptische president Nasser de Straat van Tiran had afgesloten, en daarmee de toegang tot het Suezkanaal, viel Israël de buurlanden binnen en verpletterde de strijdkrachten van Syrië, Jordanië en Egypte.
In die Zesdaagse Oorlog bezette Israël de Syrische hoogvlakte van Golan, de Jordaanse westelijke Jordaanoever en de Egyptische Sinaïwoestijn, inclusief de Strook van Gaza. De angel is nooit uit dat conflict gehaald, ondanks eindeloze onderhandelingen.
Hoe kan dat toch en wanneer komt er nu eindelijk een oplossing voor het Midden-Oosten conflict? Bernard Hammelburg blikt terug en vooruit met VVD-Europarlementariër Hans van Baalen.
BNR Bernard Hammelburg, elke donderdag om 14.30 uur
Meer
BNR Nieuwsupdate
Drie doden na ongeval in mestsilo Friesland

Advertenties
BNR is meer dan nieuws alleen. BNR daagt uit, verbindt en inspireert. BNR is er
voor ambitieuze en ondernemende mensen die durven, kansen zien en het heft
in handen nemen. Wie naar BNR Nieuwsradio luistert, BNR.nl bezoekt of de
BNR Events bijwoont, neemt een voorsprong op de rest van Nederland.
Redactionele focus: nieuws en economie
Vaste thema’s: opinie, beurs, politiek, internationaal, traffic, auto, tech, duurzaam, wetenschap, gezondheid,ondernemen, media, marketing, juridisch, personal finance, arbeidsmarkt en lifestyle.
Redactionele focus: nieuws en economie
Vaste thema’s: opinie, beurs, politiek, internationaal, traffic, auto, tech, duurzaam, wetenschap, gezondheid,ondernemen, media, marketing, juridisch, personal finance, arbeidsmarkt en lifestyle.



