Consumentenelektronica flink goedkoper geworden
04 August 2011 08:12 PM
Op jaarbasis zijn consumentenelektronica zoals computers, camera's, video's en tv's flink goedkoper geworden.
Computerapparatuur werden het afgelopen jaar 15 procent goedkoper. Televisies en andere apparatuur daalde 10 procent in prijs. Dit blijkt uit een overzicht van de sterkst gedaalde prijzen dat het Centraal Bureau voor Statistiek donderdag publiceerde.
Volgens econoom Senne Janssen van het CBS heeft de prijsdaling verschillende oorzaken. "De concurrentie is heel hevig in die sector, de spullen worden steeds goedkoper geproduceerd en er is sprake van vraaguitval."
De vraaguitval heeft twee reden volgt Janssen. Zo is er relatief weinig consumentenvertrouwen en is de koopkracht aan het afnemen. "Dit zijn luxeproducten. Als de inflatie 2,6 procent bedraagt en de lonen met 1,3 procent stijgen, is het duidelijk wat dat met de koopkracht doet."
Sinds het uitbreken van de economische crisis verhuizen mensen ook minder snel. Dat kan volgens Janssen ook bijdragen aan het minder aanschaffen van dit soort producten."Dat is het moment dat mensen vaak nieuwe apparatuur aanschaffen.''
BNR Nieuwsupdate
Crisis drukt kosten Tweede Maasvlakte

Politie zoekt seriemoordenaar

Advertenties
Redactionele focus: nieuws en economie
Vaste thema’s: opinie, beurs, politiek, internationaal, traffic, auto, tech, duurzaam, wetenschap, gezondheid,ondernemen, media, marketing, juridisch, personal finance, arbeidsmarkt en lifestyle.



