Internationaal kinderporno netwerk opgerold
09 June 2012 12:11 PM
Terwijl de Europese landen momenteel vooral strijden op voetbalgebied, heeft Amerika een flinke slag geslagen in de oorlog tegen kinderporno. Een groot internationaal netwerk werd opgerold.
Bij de actie werden in totaal zo'n 190 mensen gearresteerd. Dat hebben de autoriteiten in Los Angeles gezegd.
Lokmiddelen
De meeste arrestaties vonden vorige maand plaats in de Verenigde Staten. De verdachten legden meestal contact met de kinderen (in de leeftijd van 7 tot 14 jaar) via sociale media, zoals Facebook.
Ironisch genoeg zorgden dezelfde lokmiddelen er voor dat de verdachten zelf 'slachtoffer'werden. De politie heeft de sociale netwerken ingezet om met hen in contact te komen. Ze konden worden gearresteerd nadat een agent zich via sociale media had uitgegeven voor een 12-jarig slachtoffer.
Grensoverschrijdend
Ook in andere Amerikaanse steden zijn mensen aangehouden op verdenking van kindermisbruik en het maken van kinderporno.
De politie ging grensoverschrijdend te werk bij de aanpak van het netwerk. In Spanje, Groot-Brittannië, Argentinië en de Filipijnen zijn ook mensen aangehouden.
Nederland
In de Amerikaanse staat Indiana werd met de arrestatie van negen mensen ook een internationaal kinderpornonetwerk opgerold, dat contacten
zou hebben met verdachten in Zweden, Servië en ook in Nederland. Het gaat volgens de autoriteiten om een groep criminelen die foto's verhandelde van misbruik van kinderen onder de vijf jaar.
BNR Nieuwsupdate
Songfestival trekt bijna 5 miljoen kijkers

Ayaan Hirsi Ali is nu Amerikaanse

Inwoners Wetteren laten zich testen

Advertenties
Redactionele focus: nieuws en economie
Vaste thema’s: opinie, beurs, politiek, internationaal, traffic, auto, tech, duurzaam, wetenschap, gezondheid,ondernemen, media, marketing, juridisch, personal finance, arbeidsmarkt en lifestyle.


