Dit blijkt uit onderzoek van RTL Nieuws. "Daders plegen graag overvallen in een straal van 3 tot 5 kilometer van waar ze wonen. Dit komt omdat ze dan kunnen vluchten in een wijk die ze kennen", zei Jos van der Stap, landelijk coördinator overvallen van de politie.

Gevaarlijk gebied
Onder de gevaarlijkste wijken vallen onder andere Charlois in Rotterdam en Amsterdam Zuidoost. In Arnhem scoort de wijk 't Broek hoog.

Cijfers
Vanaf 2010 werden in totaal 1776 woningen overvallen. Daarbij vielen 708 gewonden en 13 doden. Bij ruim de helft van de overvallen komt de dader binnen door gewoon aan te bellen.

Elke dag worden in ons land zeker twee woningen overvallen, volgens RTL Nieuws, dat bij alle politiekorpsen om gegevens vroeg. Terwijl het aantal overvallen op winkels de laatste jaren daalde, blijft het aantal overvallen bij mensen thuis hoog.