Het OM eist tegen Jinhua K. 1 jaar jeugddetentie en 2 jaar jeugd-tbs, de hoogst mogelijke straf voor moord in januari op het Arnhemse meisje Winsie Hau, en poging tot moord op haar vader.

K. stak het meisje neer in de deuropening van haar ouderlijk huis. Ze overleed later in het ziekenhuis aan haar verwondingen. Winsie's vader raakte gewond na een worsteling met K.

Roddels
Reden voor de moord was dat Winsie roddels zou hebben verspreid op onder andere Facebook over over seksuele escapades van haar vriendin Polly (16) met jongens.

Polly en vriendje Wesley (17) zouden K. vervolgens onder druk hebben gezet om Winsie te doden. Het OM denkt dat K. erop in ging met het doel om erbij te horen. De officier gelooft niet dat hij onder bedreiging heeft gehandeld.

K.'s advocate vindt dat hij moet worden ontslagen van alle rechtsvervolging, omdat hij onder psychische overmacht handelde. Polly en Wesley hebben hem zo onder druk gezet dat hij daaraan geen weerstand kon bieden, aldus de advocate.

Verder is Jinhua zich inmiddels bewust van het drama dat hij heeft veroorzaakt en hij heeft er spijt van en schaamt zich ervoor, zei de raadsvrouw. Ze wees er ook op dat K. weinig emotie toont door zijn traditionele Chinese opvoeding. "Dat betekent niet dat er geen emoties zijn.''

Verminderd toerekeningsvatbaar
Jinhua is verminderd toerekeningsvatbaar verklaard. Hij heeft emotionele en sociale problemen en een persoonlijkheid met psychopatische trekken. De psycholoog en psychiater schatten het risico hoog in dat Jinhua K. opnieuw in de fout zal gaan als hij niet wordt behandeld. De jeugd-tbs duurt 2 jaar, maar kan verlengd worden tot maximaal 7 jaar.

De rechtbank doet uitspraak op 3 september.