Voorgeleiding verdachten 9/11 met problemen
05 May 2012 06:24 PM
De voorgeleiding van vijf verdachten van de terreuraanslagen van 11 september 2001 in New York en Washington is zaterdag niet ongestoord verlopen.
De advocaten van de verdachten deden hun oortelefoons af en weigerden te luisteren naar de vertaling van de vragen van de rechter van het militaire tribunaal in het omstreden Amerikaanse detentiekamp Guantanamo Bay op Cuba.
Geen antwoord
Een van de verdachten is Khalid Sheikh Mohammed, die heeft bekend het brein achter de aanslagen te zijn. Hij weigerde te antwoorden op vragen van de rechter, of hij tevreden is over zijn Amerikaanse advocaten.
"Ik denk dat Mohammed zal weigeren tot de rechtbank te spreken. Ik denk dat hij diep bezorgd is over de eerlijkheid van de gang van zaken'', aldus een van de advocaten, David Nevin. Khalid Sheikh Mohammed gold als de derde man binnen het terreurnetwerk al-Qaeda, toen hij in 2003 in Pakistan werd opgepakt. Drie jaar later werd hij naar Guantanamo Bay overgebracht.
Doodstraf
Het kan nog wel een jaar duren voor het proces begint. Als de vijf schuldig worden bevonden, kunnen zij tot de doodstraf worden veroordeeld. Tegen hen zijn zeven aanklachten ingediend, die alle met de aanslagen van 11 september 2001 te maken hebben.
BNR Nieuwsupdate
Ramkraak: grote schade, kleine buit

Advertenties
Redactionele focus: nieuws en economie
Vaste thema’s: opinie, beurs, politiek, internationaal, traffic, auto, tech, duurzaam, wetenschap, gezondheid,ondernemen, media, marketing, juridisch, personal finance, arbeidsmarkt en lifestyle.



