Proces Poch een maand uitgesteld
23 October 2012 05:58 AM
Het begin van het proces van Julio Poch is op verzoek van de nieuwe officier van justitie uitgesteld tot 28 november. Dat meldden Argentijnse media.
De nieuwe officier van justitie, Guillermo Friele, nam de zaak vorige week over van Mirna Goransky. Toen al was er sprake van dat de zaak misschien zou worden uitgesteld, maar de Argentijnse justitie meldde desgevraagd aan het ANP dat het proces gewoon op de geplande datum, 25 oktober, zou beginnen.
Vandaag hakte justitie in de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, waar Poch gevangen zit, de knoop door en besloot toch het begin van het proces met een maand uit te stellen.
Verzoek tot vrijlating
Advocaat Geert-Jan Knoops van Poch zei vorige week een verzoek tot vrijlating in te dienen als het proces zou worden uitgesteld. Ook wil Knoops zes nieuwe getuigen in het proces brengen, die moeten aantonen dat Poch onschuldig is.
Poch wordt ervan verdacht betrokken te zijn bij de zogeheten vluchten des doods. Tijdens deze vluchten werden tegenstanders van de Argentijnse dictatuur (1976-1983) boven zee uit vliegtuigen gegooid.
BNR Nieuwsupdate
Hoe veilig is uw veiligheidsregio?

Advertenties
Redactionele focus: nieuws en economie
Vaste thema’s: opinie, beurs, politiek, internationaal, traffic, auto, tech, duurzaam, wetenschap, gezondheid,ondernemen, media, marketing, juridisch, personal finance, arbeidsmarkt en lifestyle.


