De mediacratie van Silvio Berlusconi
21 March 2011 09:08 PM
Italië bestaat 150 jaar, maar voor een volwassen Europese democratie zijn de media opvallend vaak te herleiden tot één man: Silvio Berlusconi. Hij zwaait de scepter over de belangrijkste commerciële zenders en als premier kan hij ook de baas spelen over de publieke zenders.
Toch is de greep van Berlusconi niet stevig genoeg om alle seksschandalen rond zijn persoon uit de media te houden. Zijn er media die wel de waarheid durven publiceren? Of moeten ze Berlusconi juist helpen om schandalen uit de publiciteit te houden? Oftewel: hoe is het gesteld met de persvrijheid in Italië? Daarover praten Eric Arends, oud-correspondent in Italië voor de Volkskrant, en Marika Viano, correspondente in Nederland voor Corriere della Sera.
Meer
BNR Nieuwsupdate
Noord-Koreanen houden Chinese vissers vast

Advertenties
BNR is meer dan nieuws alleen. BNR daagt uit, verbindt en inspireert. BNR is er
voor ambitieuze en ondernemende mensen die durven, kansen zien en het heft
in handen nemen. Wie naar BNR Nieuwsradio luistert, BNR.nl bezoekt of de
BNR Events bijwoont, neemt een voorsprong op de rest van Nederland.
Redactionele focus: nieuws en economie
Vaste thema’s: opinie, beurs, politiek, internationaal, traffic, auto, tech, duurzaam, wetenschap, gezondheid,ondernemen, media, marketing, juridisch, personal finance, arbeidsmarkt en lifestyle.
Redactionele focus: nieuws en economie
Vaste thema’s: opinie, beurs, politiek, internationaal, traffic, auto, tech, duurzaam, wetenschap, gezondheid,ondernemen, media, marketing, juridisch, personal finance, arbeidsmarkt en lifestyle.




