Voet autokoper is van het gaspedaal
31 July 2012 11:00 AM
Autodealers hebben een lastig jaar. Mensen willen steeds minder geld uitgeven aan hun auto. In de eerste helft van het jaar werden er daardoor 15 procent minder auto's verkocht aan particulieren.
Maar dat is niet het enige, zegt Max Erich, econoom van ING. Hij vertelt op BNR: "Belangrijk is ook dat het onderhoud in de garage wordt uitgesteld nu."
Afschaffing kilometervergoeding
Na het verlies aan koopkracht en het geringe vertrouwen bij de consument zien we nu ook dat de kosten van automobiliteit een steeds grotere rol gaan spelen, aldus Erich. "Met name de aangekondigde afschaffing van de onbelaste kilometervergoeding die boven de markt hangt, is daar een belangrijke factor in."
Dat gaat een consument gemiddeld al gauw zo'n 65 tot 80 euro aan maandelijke netto-inkomsten schelen, schat hij in. "Dus dat is een flinke knauw in het mobiliteitsbudget van de particulier."
BNR Nieuwsupdate
Britse topmannen waarschuwen: Brexit kost miljarden

Advertenties
Redactionele focus: nieuws en economie
Vaste thema’s: opinie, beurs, politiek, internationaal, traffic, auto, tech, duurzaam, wetenschap, gezondheid,ondernemen, media, marketing, juridisch, personal finance, arbeidsmarkt en lifestyle.



