Papademos weet volgens Brinkhorst vanuit zijn verleden bij de Europese Centrale Bank hoe de hazen lopen en wat de grenzen zijn.

Ook spreekt Brinkhorst zijn zorgen uit over Italië. 'Het is verder dan 1 minuut voor 12. Italië is een notoir moeilijk land om te regeren, maar ik denk dat ze wel realiseren dat ze wel moeten.'

'Het verschil met Griekenland is dat Italië een hele sterke industrie heeft, een heel groot midden- en kleinbedrijf.'

Gek genoeg

Brinkhorst stelt dat het grote probleem van Italië de binnenlandse schuld is. 'Gek genoeg staan ze er veel beter voor dan Amerika bijvoorbeeld, want de schuld is grotendeels bij Italiaanse banken en crediteuren ondergebracht.'

'Maar waar het om gaat is de geloofwaardigheid dat ze er bovenop komen en ik denk dat dat met een nieuwe leiding wel zal komen,' aldus de oud-staatssecretaris, minister en fractievoorzitter van D66.