*

Pech met postcode? Hoge premie!

Pech met postcode? Hoge premie!

Hoort bij Topic

Voor pensioenfondsen en verzekeraars wordt het mogelijk om op basis van de postcode de levensverwachting van mensen te voorspellen.

Pensioenadviseur Aon Hewitt ontwikkelde daarvoor een rekenmethode die met name middelgrote en kleine fondsen in staat stelt een beter beeld te krijgen van zogenaamde langlevenrisico's van een verzekerde portefeuille.

De methode heeft in Engeland al behoorlijk school gemaakt, en actuaris Frank Driessen ontwikkelde de methode voor de Nederlandse markt, meldt het Financieele Dagblad.

Differentiatie
Volgens Driessen is het niet de bedoeling dat de methode leidt tot premiedifferentiatie. De aanvullende bedrijfspensioenen, waarvoor alle werknemers verplicht sparen, komen daarvoor sowieso niet in aanmerking als gevolg van de zogenaamde doorsnee-premie die voor iedereen gelijk is.

Mensen kunnen zich echter ook individueel laten bijverzekeren voor pensioen en dan biedt de methode wel degelijk ruimte voor differentiatie.

Onwenselijk
CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt is niet dolenthousiast over de methode, en pleit voor een verbod op het zonder toestemming aan derden verstrekken van persoonsgegevens.

"Het kan leiden tot ongewenste risicoselectie op basis van postcode. Dat zou kunnen betekenen dat een verzekerde op basis van zijn postcode meer moet gaan betalen voor een pensioenproduct. Zeer onwenselijk."

Advertorial

Planner Iris Brik FFP

Iris Brik FFP staat stil bij diverse aspecten van de financiering van een eigen huis.

Alle afleveringen