Dodental bij protesten Jemen loopt op
25 December 2011 10:16 | bnr.nl
Hoort bij Topic
Bij protesten tegen het bewind van president Ali Abdullah Saleh van Jemen zijn zaterdag in dat land zeker 13 doden gevallen en minstens 50 mensen gewond geraakt.
Dat hebben medische bronnen zondag laten weten. Het dodental stond zaterdag op negen, maar daar kwamen er later nog vier bij. Drie mensen bezweken aan hun verwondingen, terwijl zaterdagavond laat ook nog een actievoerder werd doodgeschoten.
Geweld en wanbeleid
Troepen die trouw zijn aan president Saleh schoten op betogers toen die het complex naderden waar het staatshoofd huist. Ze eisten de berechting van Saleh, die ze verantwoordelijk houden voor geweld en wanbeleid.
Saleh liet weten dat hij naar de Verenigde Staten zal reizen om zo de tijdelijke regering de ruimte te geven nieuwe presidentsverkiezingen te houden.
Meer
- Leger Syrië bestrijdt betogers met tanks
- Debakel Syrië toont onmacht Veiligheidsraad
- Doodstraf geëist tegen ex-president Ben Ali
- Egypte wil kroon op revolutie zetten
- Bijna 100 doden bij zelfmoordaanslag Jemen
- Syriërs massaal de straat op in Aleppo
- Zoon Kaddafi: geen advocaat uit Libië
- 'Hulpfront' claimt aanslagen Damascus
- Tientallen doden door aanslagen Damascus
- Annan vreest voor burgeroorlog in Syrië
- Rode Kruis wil 20 miljoen euro voor Syrië
- Geweld overschaduwt verkiezingen Syrië
- Egyptische presidentskandidaten misschien vervolgd
- 'Leger Egypte lokt rellen zelf uit’
- Persvrijheid fleurt op door Arabische Lente
- Egyptische junta werkt aan nieuwe ministersploeg
- Libische oud-premier dood in Wenen
- Situatie in Syrië is onacceptabel voor Annan
- Geweld in Syrië houdt aan