Arabische lente kost 40 miljard euro
14 October 2011 13:22 | bnr.nl
De opstanden in de Arabische wereld hebben niet alleen geleid tot politieke omwentelingen, maar ook tot enorme kosten: 40 miljard euro.
De kosten van de Arabische lente zijn ruim 40 miljard euro, berekende het internationaal opererende consultancybedrijf Geopolicity.
Productiviteit
De raming is gebaseerd op productiviteitsverlies en stijgende begrotingstekorten van de overheden in landen als Libië, Syrië, Egypte, Tunesië, Bahrein en Jemen.
De opstand in Syrië alleen leverde al een kostenpost op van omgerekend 19,7 miljard, Libië (10,3 miljard euro) en Egypte (7 miljard) verloren ook veel geld als gevolg van de revoluties, die overigens wel leidden tot de val van de respectievelijke dictatoren Muammar Kaddafi en Hosni Mubarak. In Syrië heeft Bashar al-Assad de macht nog altijd stevig in handen, ondanks maanden durende massaprotesten.
Winst door hoge olieprijs
Andere landen in de regio boekten juist forse financiële winst sinds begin dit jaar, dankzij hoge olieprijzen. Zo zagen de Verenigde Arabische Emiraten hun inkomsten stijgen met 31 procent. Saudi-Arabië profiteerde met een plus van 25 procent ook fors. Deze landen bleven nagenoeg gevrijwaard van politieke onrust.
Meer
- Leger Syrië bestrijdt betogers met tanks
- Debakel Syrië toont onmacht Veiligheidsraad
- Doodstraf geëist tegen ex-president Ben Ali
- Egypte wil kroon op revolutie zetten
- Bijna 100 doden bij zelfmoordaanslag Jemen
- Syriërs massaal de straat op in Aleppo
- Zoon Kaddafi: geen advocaat uit Libië
- 'Hulpfront' claimt aanslagen Damascus
- Tientallen doden door aanslagen Damascus
- Annan vreest voor burgeroorlog in Syrië
- Rode Kruis wil 20 miljoen euro voor Syrië
- Geweld overschaduwt verkiezingen Syrië
- Egyptische presidentskandidaten misschien vervolgd
- 'Leger Egypte lokt rellen zelf uit’
- Persvrijheid fleurt op door Arabische Lente
- Egyptische junta werkt aan nieuwe ministersploeg
- Libische oud-premier dood in Wenen
- Situatie in Syrië is onacceptabel voor Annan
- Geweld in Syrië houdt aan