*

Iran dreigt nu al met wraakacties

Iran dreigt nu al met wraakacties

Hoort bij Topic

Iran dreigt op voorhand al ieder land te treffen dat meewerkt aan aanvallen op haar grondgebied.

De waarschuwing van de ondercommenandant van de Revolutionaire Garde gaat verder dan vorige bedreigingen in de oplopende spanning over nucleaire plannen van Iran.

Vorige week kondigde het land al tegenmaatregelen aan tegen westerse landen die nog weigeren om olie te kopen van Iran. Europa, de VS en andere landen hebben ook economische en politieke sancties getroffen tegen de streng-islamitische republiek.

"Elke locatie die door de tegenstander wordt gebruikt voor vijandige acties tegen Iran zal het doelwit zijn van wraak door onze strijdkrachten", zei Hossein Salami van de Revolutionaire Garde tegen het Iraanse persbureau Fars. Salami zei niet welke landen hij bedoelde als mogelijke doelwitten. De afgelopen dagen zinspeelde vooral Israël op een aanval.

De Garde begon zondag aan tweedaagse militaire manoeuvres.