Omzet winkel stijgt
14 February 2012 10:13 | bnr.nl
Doordat de prijzen ten opzichte van december 2010 stegen, heeft de detailhandel eind vorig jaar één procent meer omzet behaald.
De prijzen lagen in december 2011 2,5 procent hoger dan een jaar eerder. Dan blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het volume kromp met 1,5 procent.
Speciaalzaken
Winkels in voedings- en genotmiddelen behaalden een geringe omzetstijging. Die komt volledig op het conto van de supermarkten. De speciaalzaken verloren opnieuw omzet.
Onder retailers in non-foodartikelen haalden vooral kledingzaken en winkels in huishoudelijke artikelen meer inkomsten.
De omzet van textielsupers en elektronicazaken nam juist sterk af. Postorderbedrijven en webwinkels boekten in december nauwelijks meer omzet dan een jaar eerder. De verkopen bij tankstations stegen wel met meer dan vijf procent, net als de prijzen.
Omzet 2011 plus
Ook over heel 2011 nam de omzet van winkels toe met één procent. Die stijging werd vooral in het eerste halfjaar gerealiseerd. In de tweede helft van het jaar was er nog maar een zeer beperkte groei.
In alle kwartalen stegen de prijzen maar namen de volumes af.
Meer
- Wall Street kan drie dagen bijkomen van licht verlies
- Bankia klopt voor 19 miljard aan bij Spaanse regering
- Duitsers slaan brug naar Fransen: EU-belastingzones
- Europese beurzen overwegend hoger
- Twijfels over opbrengsten eigen bijdrage liggeld
- Bankentaks is funest voor woningmarkt
- Euro zakt onder 1,25 dollar
- Wall Street opent vrijwel vlak
- Europese rentes dalen
- Energieprijzen EU flink gestegen
- Herstel beurzen zet door
- Handel in Bankia stilgelegd
- Beurzen starten met winst
- Topman bank Vaticaan kan vertrekken
- Handelshuis eist miljoenen van Nasdaq
- Wall Street wint wat en verliest wat
- Beurzen sluiten hoger
- KLM gaat 1,1 miljard besparen
- Jong én rijk, zij zijn het!