Lauw begin Europese beurzen
03 February 2012 10:00 | bnr.nl
Onzekerheid bij beleggers over de Amerikaanse banencijfers remt de Europese aandelenmarkten vrijdag bij de opening.
De Amsterdamse AEX-index stond kort na aanvang 0,1 procent lager op 322,75 punten. De MidKap-index voor middelgrote bedrijven zakte 0,1 procent tot 522,15 punten.
De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen stonden tot 0,2 procent lager.
Amerikaanse banenmarkt
"Vandaag ligt de focus volledig op de Amerikaanse banenmarkt. We hebben al een prachtige rally achter ons, dus nu wordt even geconsolideerd", zei handelaar Rob Koenders van Harmony Vermogensbeheer.
Het Amerikaanse ministerie van Arbeid maakt vrijdag de cijfers over de arbeidsmarkt in januari bekend. Analisten rekenen op een banengroei, exclusief de landbouwsector, met 150.000 arbeidsplaatsen. De werkloosheid in de VS blijft naar verwachting stabiel op 8,5 procent.
Dienstensector
Daarnaast komen cijfers naar buiten over de dienstensector en de detailhandelsverkopen in de eurozone. Ook komen er gegevens over de orders voor duurzame goederen in de VS, de fabrieksorders en de Amerikaanse dienstensector.
Mogelijk wordt de handel beïnvloed door het bericht dat Spaanse banken dit jaar 50 miljard euro extra moeten reserveren om zich in te dekken voor verliezen op slechte leningen.
Griekenland
Verder wordt gewacht op een overeenkomst tussen Griekenland en de private schuldeisers over een afschrijving op Griekse staatsleningen. Volgens eurocommissaris Olli Rehn ligt er nog deze week een akkoord op tafel. Mogelijk is daarbij wel opnieuw een bijdrage van de eurolanden en de ECB nodig, aldus Rehn.
In de AEX was staalconcern ArcelorMittal een van de grootste dalers met een verlies van 1,7 procent. Beleggers reageerden negatief op de teleurstellende kwartaalcijfers van de Zuid-Koreaanse branchegenoot Posco. ING ging ook 1,7 procent omlaag.
Saab
Het aandeel Swedish Automobile won 9,7 procent. Naar verluidt wil het Chinese Youngman opnieuw een bod uitbrengen op de failliete Zweedse autofabrikant Saab. Volgens de Zweedse radio gaat het om een bod van enkele honderden miljoenen euro.
Softwarebedrijf Unit4 steeg 1,6 procent. De onderneming heeft een nieuwe kredietfaciliteit afgesloten ter waarde van 150 miljoen euro en een optie op nog eens 30 miljoen euro.
Euro
De euro was vrijdagochtend 1,3143 dollar waard, tegen 1,3160 dollar na de Europese beurshandel donderdag.
Olie
De prijs van Amerikaanse olie daalde 0,1 procent tot 96,25 dollar per vat, terwijl Brentolie onveranderd was op 112,07 dollar.
Meer
- Wall Street kan drie dagen bijkomen van licht verlies
- Bankia klopt voor 19 miljard aan bij Spaanse regering
- Duitsers slaan brug naar Fransen: EU-belastingzones
- Europese beurzen overwegend hoger
- Twijfels over opbrengsten eigen bijdrage liggeld
- Bankentaks is funest voor woningmarkt
- Euro zakt onder 1,25 dollar
- Wall Street opent vrijwel vlak
- Europese rentes dalen
- Energieprijzen EU flink gestegen
- Herstel beurzen zet door
- Handel in Bankia stilgelegd
- Beurzen starten met winst
- Topman bank Vaticaan kan vertrekken
- Handelshuis eist miljoenen van Nasdaq
- Wall Street wint wat en verliest wat
- Beurzen sluiten hoger
- KLM gaat 1,1 miljard besparen
- Jong én rijk, zij zijn het!