AEX start handelsdag licht hoger
26 May 2011 10:12 | bnr.nl
Hoort bij Topic
De belangrijkste graadmeter op het Amsterdamse Damrak is donderdag in navolging van de plussen in New York en het Verre Oosten licht hoger aan de handelsdag begonnen.
De AEX noteerde kort na de openingsbel 0,4 procent hoger op 346,13 punten.
De index voor middelgrote bedrijven, de MidKap, won 0,3 procent en kwam op een stand van 628,29 punten. De indices in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,6 procent.
PostNL en TNT Express
In Amsterdam stonden PostNL en TNT Express in de schijnwerpers. Het is de eerste handelsdag in deze twee aandelen van het gesplitste TNT. TNT Express was om 09.40 uur 9,45 euro waard. Dit was 9,7 procent meer dan de referentieprijs van 8,61 euro. PostNL noteerde op 7,30 euro. Dit was 8,6 procent onder de aangepaste slotkoers van 7,99 euro.
Hoofdfonds ING noteerde een winst van 1,2 procent. Persbureau Bloomberg meldde dat de bank en verzekeraar biedingen heeft ontvangen op zijn verzekeringsactiviteiten in Zuid-Amerika. Later vandaag kunnen beleggers reageren op Amerikaanse cijfers over de economische groei en de wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering.
De koers van de euro stond donderdagochtend op 1,4185 dollar. Bij het slot van de Europese beurzen op woensdag was de euro 1,4105 dollar waard. De prijs van een vat ruwe Amerikaanse olie lag 0,3 procent hoger op 101,64 dollar. Brentolie kostte 115,28 dollar per vat, een stijging van 0,3 procent.
Winst voor Nikkei
In Japan sloot de toonaangevende Nikkei-index met een winst van 1,5 procent op 9.562,05 punten. Woensdag zakte de beursgraadmeter nog tot het laagste niveau in twee maanden door aanhoudende zorgen over de Europese schuldencrisis.
Printer- en kopieermachinefabrikant Ricoh (plus 4,1 procent) was een opvallende stijger door het nieuws dat het bedrijf zijn personeelsbestand met bijna 10 procent gaat terugbrengen om de winst te verhogen. Ook elders in het Verre Oosten gingen de graadmeters omhoog.
De Kospi in Seoul won 2,8 procent, terwijl de All Ordinaries in Sydney 1,5 procent hoger noteerde. De Hang Seng in Hongkong ging 0,6 procent vooruit.
Meer
- Wall Street kan drie dagen bijkomen van licht verlies
- Bankia klopt voor 19 miljard aan bij Spaanse regering
- Duitsers slaan brug naar Fransen: EU-belastingzones
- Europese beurzen overwegend hoger
- Twijfels over opbrengsten eigen bijdrage liggeld
- Bankentaks is funest voor woningmarkt
- Euro zakt onder 1,25 dollar
- Wall Street opent vrijwel vlak
- Europese rentes dalen
- Energieprijzen EU flink gestegen
- Herstel beurzen zet door
- Handel in Bankia stilgelegd
- Beurzen starten met winst
- Topman bank Vaticaan kan vertrekken
- Handelshuis eist miljoenen van Nasdaq
- Wall Street wint wat en verliest wat
- Beurzen sluiten hoger
- KLM gaat 1,1 miljard besparen
- Jong én rijk, zij zijn het!