*

AFM pleit voor tuchtcollege voor vastgoedsector

AFM pleit voor tuchtcollege voor vastgoedsector

Hoort bij Topic

Marcus Wagemakers van de AFM deed vanmiddag harde uitspraken op een symposium van de vastgoedwereld. Volgens het hoofd Integriteit heeft de sector een groot probleem.

Om de rotte appels beter in het vizier te krijgen, heeft de AFM een zogeheten vastgoedradar opgezet.

Integriteit schending
"De radar is op dit moment aangeslagen op 90 partijen. "Bij negen partijen is er een onderzoek gaande. Bij deze partijen hebben we vrij forse integriteit schendingen aangetroffen, tot strafbare feiten aan toe", zegt Marcus Wagemakers van de AFM. "Deze strafbare feiten zitten in de oplichtingsferen."

"Het is te generaliserend om te zeggen dat er iets structureels fout zit. Wel zien we in alle zaken vergelijkbare problematiek."

Branche schoon
"Wat we graag zouden zien is dat de AFM iets minder zou moeten handhaven en dat de sector zelf stappen zet in zelfregulering. Ze moeten zelf zorgen dat de branche schoon blijft. We denken dat het nu te weinig is."

Taxateurs
"Bij de taxateurs zien we dat ze zowel de waarde bepalen als een eigen commercieel belang hebben en dat moet maar eens afgelopen zijn. We zouden daar met name een zelfregulerend vermogen zeer toejuichen, bijvoorbeeld in de vorm van tuchtrechtspraak", aldus Wagemakers.

Goed in gesprek
Peter Keur is directievoorzitter van de FGH Bank, één van de grootste vastgoedbanken en onderdeel van Rabobank. Hij ziet niets in zo'n tuchtcollege. "De sector is goed in gesprek met de overheid over wat er moet gebeuren. Ik denk dat je met elkaar een front moet gaan vormen."