Museum Olympia bestolen
17 February 2012 21:16 | bnr.nl
Hoort bij Topic
In Griekenland hebben overvallers hun slag geslagen in het Museum van de Geschiedenis van de Olympische Spelen in de Oudheid. De minister van Cultuur en Toerisme heeft zijn ontslag aangeboden.
De twee gewapende overvallers hebben 68 voorwerpen uit het museum in Olympia meegenomen. Het museum is gewijd aan de antieke Olympische Spelen. Volgens burgemeester Thymios Kotzias zijn de gestolen objecten van onschatbare waarde.
Volgens Kotzias drongen twee gemaskerde mensen vrijdagochtend vroeg het museum binnen en overmeesterden de enige vrouwelijke bewaker. Ze bonden haar vast aan een stoel.
Minister Pavlos Geroulanos van Cultuur en Toerisme heeft zijn ontslag aangeboden, maar dat is nog niet aanvaard.
Bezuinigingen
De economische malaise in Griekenland heeft ook gevolgen gehad voor de beveiliging van de musea in het land. Zij komen door de bezuinigingen naar schatting ongeveer 1500 suppoosten te kort.
Olympia heeft twee musea. Naast het getroffen museum is er ook nog het Archeologisch Museum, dat schatten uit de tempels van het oude Olympia bezit. Beide musea worden elk jaar door honderdduizenden mensen bezocht.
Meer
- Citigroup: Griekse exit mogelijk op 1 januari 2013
- Griekenland ontkent voorbereidingen exit
- Hollande wil Grieken in eurozone houden
- Update | Verhagen: Gevolgen Griekse exit te overzien
- Pro-Europa lijkt aan winnende hand in Griekenland
- Pro-Europese Griekse partijen uit dal
- Merkel stelt Grieks referendum over euro voor
- UPDATE | 'Griekse economie stort in zonder euro'
- IMF: Griekenland? Nu even niet
- Grieks zakenkabinet beëdigd
- Griekse crisis kost tijd, waarschuwt Lagarde
- Barroso: de Grieken zijn nu aan zet
- Liveblog | De Griekse achtbaan
- UPDATE | 'Kans op Griekse exit levensgroot'
- Euro onderuit na mislukken Griekse formatie
- Lagarde: IMF moet anticiperen op Grexit
- Griekse rente stijgt licht
- Angst voor besmettelijke 'Griekse ziekte'
- Bom ontploft bij Grieks belastingkantoor