Kabinet steunt spoorplannen Schultz van Haegen
18 November 2011 18:47 | bnr.nl
Het kabinet is akkoord met het reddingsplan van minister Schultz van Haegen van Infrastructuur voor de hogesnelheidslijn tussen Amsterdam en België.
De kosten van het reddingsplan zijn niet mis: er moet nog 390 miljoen euro bijgelegd worden. Toch is dat aanzienlijk minder dan de 2,4 miljard euro die het het ministerie had gekost bij een faillissement van de lijn.
Bedrijfsvoering
Met het oog op een gezondere bedrijfsvoering van de exploitant van de hogesnelheidslijn (HSA) gaat de Fyra het aantal ritten tussen Amsterdam en Rotterdam terugbrengen van vijf naar vier.
Ook is met de NS de afspraak gemaakt dat de prijs van een treinkaartje maximaal 30 procent duurder mag zijn dan die van een gewoon kaartje. Nu geldt nog een maximaal verschil van 65 procent.
Rover tevreden
Reizigersorganisatie Rover is tevreden over de plannen van Schultz van Haegen voor de Nederlandse Spoorwegen. De reizigersorganisatie stemt in met het gunnen van de intercity's en stoptreinen aan de NS.
Ook het besluit om de hogesnelheidslijn en het hoofdrailnet samen te voegen krijgt bij Rover de handen op elkaar.
Ten slotte is de organisatie blij dat de minister het belang van het treinvervoer naar het buitenland onderstreept.
De andere spoorbedrijven in Nederland, zoals Arriva en Syntus, worden dus op een zijspoor gezet. Maar Arriva-topman Hettinga, die graag meer lijnen had willen krijgen, legt zich daar niet bij neer, meldt Arriva-directeur Anne Hettinga.
Meer
- PvdA: eigen budget voor leaserijder
- Jaguarjacht leidt tot aanhouding
- Kentekenchips versus autodieven
- KLM gaat 1,1 miljard besparen
- Belaste reiskostenvergoeding jaagt forenzen auto in
- Automobilist betaalt meevaller schatkist
- Verkeersproblemen bij Den Haag
- Twintig doden in Chinese tunnel
- Files door dagje uit
- Wethouder: meer treinen naar Amsterdam
- Aanleg Rijnlandroute in 2014
- Geen treinen rond Amsterdam-Zuid
- Vliegtuig te laat? Schadevergoeding!
- 'ProRail-plan VVD zorgt voor chaos'
- Treinproblemen rond Utrecht verholpen
- Oppositie komt met wet tegen aanbesteden ov
- RET: geen toestemming voor geluidsopname in tram
- Nederland heeft nooit spoor onderhouden
- Van Enschede naar Zuid-Frankrijk op 1 liter benzine