Werkenden de dupe van niet korten op pensioen
19 January 2012 14:29 | bnr.nl
Pensioenfondsen die hun onderdekking niet te lijf gaan door te korten op de pensioenbetalingen, duperen daarmee de werkenden van nu.
Dat zei pensioenexpert Theo Kocken van adviesbureau Cardano donderdag. "De pijn die je nu uitstelt, schuift bijna dubbel zo hard door naar de volgende generaties."
Nominaal 2,5 procent achteruit
Volgens Kocken gaan pensioengerechtigden er in het komende jaar in het slechtste geval nominaal 2,5 procent op achteruit. De korting op het pensioen kan weliswaar oplopen tot 7 procent, maar daar staat tegenover dat in het pensioenakkoord is afgesproken dat de AOW met 0,6 procent stijgt. Ik vind het allemaal wel meevallen, als je kijkt naar de enorme crisis waar wij in zitten en de stijgende levensverwachting", zegt Kocken.
Afschuiven op lage rekenrente onverantwoord
De problemen in pensioenland alleen afschuiven op de lage rekenrente van dit moment, vindt Kocken onverantwoord. "Daar hadden de pensioenfondsen het 3 jaar geleden ook al over, en de rente is sindsdien juist nog verder gedaald." De fondsen moeten volgens de pensioendeskundige ophouden zich rijk te rekenen. "Als je dat doet, en maar blijft betalen, dan gaat dat allemaal van de pot voor jongeren af."
Meer
- Jongeren dupe van gebrek aan daadkracht ABP
- Kamp wil wachten met pensioenakkoord
- Dekkingsgraad omlaag
- Fouten in administratie pensioenfondsen
- Taxibranche heeft premieafdrachten op de rit
- Zorgen om vertraagd pensioenakkoord
- Deelnemers armlastige pensioenfondsen goed geïnformeerd
- Imtech greep in pensioenkas
- Overheid: Japans pensioengeld in gevaar
- BNR Europa | De pensioenen van Europa
- Robeco wil meer risico's met pensioenen
- Vandaag in BNR Europa Europese pensioenen en situatie Griekenland
- Ruim honderd pensioenfondsen moeten ingrijpen
- Bedrijven verzuimen pensioenplicht massaal
- Pensioen moeilijker uit te keren
- Schippers zoekt private zorginvesteerders [update]
- Shell wil pensioenen aanpassen
- Pensioen: we hebben geen flauw benul
- DNB opnieuw soepeler voor pensioenfondsen