Europa: van subsidies naar garantstelling
02 September 2011 11:34 | bnr.nl
Hoort bij Topic
Het krijgen én aanvragen van subsidies vanuit de EU moet op de schop. Bedrijven en instellingen waren het daar al een tijdje over eens, en nu denkt Brussel daar hetzelfde over.
Volgens CDA-Europarlementariër Lambert van Nistelrooij moet de bureaucratie worden aangepakt. De wereld gaat er anders uit zien. Europa was goed in kennis, en we moeten uit de 'stuidieomgeving naar de productieomgeving'.
Garantstelling
Subsidies moeten niet meer rechtstreeks naar bedrijven gaan, maar Europa moet meer besteden aan het afdekken van risico's. Een garantstelling zet meer zoden aan de dijk dan directe subsidies, meent Van Nistelrooij. Dat moet voorkomen dat dure onderzoeksresultaten in de vorm van patenten de grens over verdwijnen. Europees samenspelen is daarbij van groot belang voor het Nederlandse bedrijfsleven.
Klik op de gele button rechts voor het gesprek dat Humberto Tan had met Lambert van Nistelrooij en met Rolf Grouve van Currency Connect.
Meer
- Hommen: Nederlandse lobby ondermaats
- Bankia klopt voor 19 miljard aan bij Spaanse regering
- Leger Syrië bestrijdt betogers met tanks
- Duitsers slaan brug naar Fransen: EU-belastingzones
- PvdA: eigen budget voor leaserijder
- Timosjenko keert zich tegen EK-boycot
- Twijfels over opbrengsten eigen bijdrage liggeld
- Bankentaks is funest voor woningmarkt
- Nog geen besluit Hedwigepolder
- Reacties Kunduz-akkoord: Links feestje of brug vanuit het midden?
- Video | Vechtpartij in parlement Oekraïne
- Asscher wil werk in Amsterdam afmaken
- Sap: Riante reiskostenvergoeding is onhoudbaar
- Hollande in Afghanistan
- Eigenaar Hedwigepolder dreigt met rechtszaak
- Zo eensgezind is FC Kunduz niet
- Verkiezingen beheersen verantwoordingsdebat
- Asielzoekers té hard aangepakt
- Kabinet wil minder leden in de Kamer